چهارشنبه 11 آگوست 10 | 14:15

روسیه «یوتیوب» را مسدود کرد

بعد از آنکه دادگاهی در روسیه وبسایتی را به انتشار تبلیغات افراطگرایانه متهم کرد، مسئولان روسیه، دسترسی به سایت اجتماعی ‘یوتیوب’ را مسدود کردند.


یک دادگاه در روسیه بعد از آنکه وبسایتی را متهم به انتشار تبلیغات افراطگرایانه کرد، دستور مسدود کردن سایت اجتماعی “یوتیوب”را صادر کرد.
برخی از کارشناسان با انتقاد از قانون ضد افراطگرایانه روسیه، گفته اند که روس ها با استفاده از این قانون، آزادی بیان را سرکوب می کنند.
تصمیم مسدود کردن یوتیوب پس از آن صادر شد که فیلم ویدئویی با عنوان “روسیه برای روس ها” که یک شعار افراطگرایانه روسی است، بر روی یوتیوب گذاشته شد.

دادگاه شهر “کومسومولسک” همچنین به سرویس دهندگان اینترنت محلی دستور داده است که 4 وبسایت دیگر را مسدود کنند.
این سایت ها نیز حاوی منتخبی از کتاب “مین کمپ” آدولف هیتلر است. دادگاه روسیه پس از آنکه اعلام کرد که مطالب این کتاب در تضاد با قانون مبارزه با افراطگرایی است، استفاده از مطالب آن را ممنوع اعلام کرد.

اوایل ماه جاری نیز متصدی یکی از موزه های روسیه به اتهام برانگیختن دشمنی مذهبی مجرم شناخته شد. این فرد نقاشی را ترسیم کرده بود که در آن به جای صورت “عیسی مسیح” از صورت “میکی ماوس” استفاده کرده بود.

در سال 2008 نیز دولت چین، به کاربران اینترنتی این کشور اجازه نداد تا به سایت یوتیوب دسترسی یابند و این سایت را مسدود کرد. دلیل این اقدام دولت چین آن بود که معترضان تبتی فیلم برخی از خشونت های دولت چین علیه تبتی ها را در یوتیوب قرار داده بودند که دولت چین این فیلم ها را چالشی برای قوانین حاکم بر این کشور دانست و دسترسی به یوتیوب را مسدود کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.