چهارشنبه 11 آگوست 10 | 14:15

ماجرای توالت‌فرنگی و آقازاده‌ فراری

سایت وابسته به مهاجرانی و کدیور ادعا کرده است سر کرمی را در توالت فرنگی فرو برده اند تا او اتهاماتی مانند روابط نامشروع با یکی از بستگان طراز اول رهبران جنبش سبز و دو نفر از بستگان طراز اول یک مقام ارشد را به خود نسبت دهد و در مورد آن‌ها اعتراف كند.


هفته گذشته تعداد زيادي از رسانه‌‌های جريان فتنه نامه حمزه کرمی مدیر مسئول سایت جمهوریت را منتشر كردند که وي در آن نامه مدعی شده بود نیروهای امنیتی او را براي بيان اعترافات ساختگي در دادگاه تحت شکنجه قرار داده‌اند.

انتشار اين نامه و پوشش آن با محوريت تلویزیون بی‌بی‌سی و سایت جرس انجام شد. در حالی که بی‌بی‌سی تلاش می کرد ضمن مصاحبه با برخی عناصر ضدانقلاب، اعترافات مستند برخی عناصر آشوبگر یا طراحان فتنه را زیر سؤال ببرد، جرس مدعی شد حمزه کرمی از مدیران سایت “جمهوریت” در ایام انتخابات، تحت فشار و شکنجه اعتراف كرده و بنابراین اظهارات او در دادگاه اعتبار ندارد.

نزدیک به یک سال از اعترافات مستند حمزه کرمی -دستیار مهدی هاشمی در اداره سایت جمهوریت و مدیرکل سیاسی دفتر رئیس جمهور از سال ۷۴ تا ۷۸ در دولت‌هاي هاشمي رفسنجاني و خاتمي- می گذرد. همچنين، سه ماه نیز از حکم دادگاه تجدیدنظر برای او، ۱۱سال حبس تعزیری سپری شده است.

برخی اخبار حاکی است کرمی از سوی برخی افراد با اغراض مشخص به شدت تحت فشار قرار گرفته تا اعترافات قبلی خود را تکذیب کند و در ازای آن از برخی حمایت‌ها و حتی اغماض‌ها در باب حکم خود و نحوه اجرای محکومیت برخوردار شود.

نکته جالب در این میان ارتباط اتفاقی! سایت جرس و حلقه لندن با مهدی هاشمی است. جرس در فضاسازی خود می کوشد پای آقای هاشمی را به وسط بکشد و از آن طرف با زیرکی مهدی هاشمی را تبرئه کند. در واقع این پروژه از این جهت طراحی شده است که مهدی هاشمی از اتهامات سنگشن مرتبط با او تبرئه شود.

سایت وابسته به مهاجرانی و کدیور که با کمک افرادی چون حسین باستانی و اکبر گنجی اداره می شود، ادعا کرده است “سر کرمی را در توالت فرنگی فرو برده اند تا او اتهاماتی مانند روابط نامشروع با یکی از بستگان طراز اول رهبران جنبش سبز و دو نفر از بستگان طراز اول یک مقام ارشد را به خود نسبت دهد و در مورد آن‌ها اعتراف كند. او بارها امتناع می کند تا اینکه در بار بیستم به خواست بازجویان تن می دهد و آنچه را می خواستند می‌نویسد و امضا می‌کند. از دیگر موارد اعتراف زير شکنجه نيز اختلاس و فساد مالی مهدی هاشمی بوده است.”

جرس اما در اقدام ناشیانه خود توضیح نمی دهد که اول اينكه ادعای روابط نامشروع در کدام دادگاه از سوی کرمی مطرح یا در کجای حکم صادره علیه او مورد استناد قرار گرفت. ثانیاً آیا می توان اسناد موجود برای خیانت‌های مهدی هاشمی را با قصه سازی توالت فرنگی انکار و کتمان کرد. ثالثاً آيا براي كتمان سوء استفاده مهدي هاشمي از بودجه بهينه‌سازي در انتخابات سال 84 اين همه قصه بافی نياز است؟

کرمی در دادگاه رسيدگي به اتهامات خود گفته بود كه “مهدی هاشمی اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت و با وجود گوشزد کردن من نپذیرفت که استفاده از پول بیت المال برای این منظور جرم است… گرداننده واقعی سایت جمهوریت مهدی هاشمی بود و من تنها مدیر اسمی آن بودم. پرسنل سایت با چاپ شب نامه در ستادهای میرحسین موسوی و توزیع آن‌ها، به تضعیف نظام می پرداختند. سازمان بهینه سازی مصرف سوخت باید در جهت کاهش و بهینه سازی مصرف سوخت کار می کرد. البته شرکتهای مختلفی هم با این سازمان قرارداد داشتند که از جمله این شرکت‌ها، شرکتی با مدیریت امیر-الف بود که کار این شرکت نیز ساخت تیزرهای تبلیغاتی و در کل تبلیغ بود. همه روسای این شرکت‌هایی که با سازمان بهینه سازی قرارداد داشتند از دوستان مهدی هاشمی بودند و آمادگی گرفتن پول تحت عنوان بهینه سازی و تبلیغات انتخاباتی برای کاندیدای مدنظر مهدی هاشمی را داشتند. یک شرکت ۵۰۰ میلیون تومان برای چاپ یک میلیون جلد کتاب پول دریافت کرده بود در حالی که تنها ۲۵ هزار جلد کتاب چاپ شد و مابقی پول صرف تبلیغات مورد نظر مهدی هاشمی شد. او معتقد به پولشویی بود. وی پول‌ها را از سازمان بهینه سازی دریافت می کرد و آنها را مکررا به دلار و ریال تبدیل می کرد. وقتی که دلیل این کار را از وی پرسیدیم، گفت که با این کار کسی نمی تواند منشأ پول‌ها را کشف کند. با فشار مهدی هاشمی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به منظور تبلیغات در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری پول برداشت می شد. این پولها معادل ۲ میلیارد تومان بود.”

وی همچنين افزوده بود كه “سایت جمهوریت ابتدا قرار بود از کاندیدایی در انتخابات حمایت و به دولت نهم نیز نقدهایی داشته باشد ولی با فشارهای مهدی هاشمی، این سایت تبدیل به سایت تضعیف کننده سازمان‌های نظامی از جمله بسیج، سپاه و سازمان‌های دولتی شد و حتی این سایت خدمات دولت را نیز پول پاشی معرفی می کرد و کار به جایی کشید که این سایت برخلاف واقعیت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقین کرد. مهدی هاشمی حتی مطالب تندتری را برای انتشار به ما می داد که البته ما این گزارش ها را هرگز منتشر نکردیم. او به خود من ۳۲۰ میلیون تومان پول داد که البته حاضرم بخشی از آنها را که در اختیارم هست، بازگردانم ولی بخش دیگر را بین پرسنل توزیع کردم.”

نکته جالب اینکه میرحسین موسوی بدون در نظر گرفتن فرایند طی شده در پرونده کرمی و قطعا بدون اطلاع از محتویات پرونده وی که مهمترین مورد آن ۱۰ سال حبس به دلیل اختلاس و دزدی از بیت المال است، از شرایطی که بر کرمی رفته است ابراز تاسف می کند. وی در اظهارات روز ۱۱ مرداد ۸۹ خود گفت كه “آیا اسلام قبول می کند که از یک انسان هتک حرمت شود یا با فروکردن سر یک زندانی در توالت از او اعتراف گرفته شود؟”

سئوال این است كه موسوي چگونه مطلع است که کرمی در ادعاي خود صادق است؟ آیا تمام اظهارنظرهای وي به همین حد مستند است و به همين شكل توهم تقلب در انتخابات را مطرح كرد؟ با توجه به اظهارنظر صریح که حمایت از این متهم است، آیا دزدی از بیت المال و هزینه کردن آن در راه انتخابات را حلال می‌دانید؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.