پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۸ آذر ۹۱ | ۱۴:۴۵

نامه جیرانی در پاسخ به بیانیه حزب الله

به دنبال انتشار ضرب الاجل انصار حزب الله برای سازمان سینمایی در اعتراض به اکران فیلم «من مادر هستم» تهیه کننده و کارگردان این فیلم در نامه ای به ارائه توضیحاتی پرداخته و این فیلم را خالی مفاهیم خیانت، زنا و فحشا دانستند.


به گزارش تریبون مستضعفین روزه گذشته انصارحزب‌الله در اعتراض به اکران فیلم «من مادر هستم» با موضوع خیانت با انتشار بیانیه‌ای برای لغو مجوز نمایش این فیلم ضرب الاجل تعیین کرد، به دنبال انتشار این بیانیه غلامرضا موسوی، تهیه کننده و فریدون جیرانی، کارگردان این فیلم، در نامه ای به ارائه توضیحاتی پرداخته و این فیلم را خالی از مفاهیم خیانت، زنا و فحشا دانستند.

متن این نامه به شرح زیر است:

فیلم «من مادر هستم» نه درباره خیانت است نه درباره زنا ، نه نمایش فحشاست. فیلم «من مادر هستم» یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می‌کشد. بنابراین از عده‌ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه‌ای را علیه فیلم شروع کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می‌کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند.

سازندگان فیلم «من مادر هستم» معتقدند که شرایط اکران به دلیل تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند.

سکوت برخی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیه‌پذیر نیست. ما نمی‌خواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل می‌کنند، همصدا شویم ، ما هنوز آن‌ها را دوستان سینمای ایران می‌دانیم. امیدواریم آن‌ها بعدها در مقابل تاریخ دلیلی برای این سکوت خود داشته باشند.

ما به دلیل همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت می‌گیرد بنابراین از همه‌ مردم عزیز که به ادامه‌ حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت می‌کنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: