جمعه 13 آگوست 10 | 12:53

تلاوت و حفظ قرآن؛ مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و عمل به آن

رهبر معظم انقلاب آشنایی با مفاهیم قرآن را لازمه استفاده از معارف قرآن دانستند و خاطر نشان كردند: تلاوت وحفظ قرآن، باید مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و عمل به آنها باشد.


در نخستین روز از ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن، جمع زیادی از قاریان ممتاز قرآن و استادان و حافظان قرآن از سراسر كشور، میهمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی بودند.

در این مراسم كه چهار ساعت به طول انجامید تعدادی از قاریان به اجرای قرائت قرآن و برنامه جمع خوانی و ابتهال پرداختند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در این مراسم در سخنانی حضور در جمع قاریان ،حافظان و اساتید قرآن را جلسه ای شیرین و تاثیرگذار خواندند و افزودند، رشد روز افزون علاقه به قرآن در جامعه به ویژه در میان نو جوانان و جوانان ،نعمت بزرگی است كه شاید هیچ نعمتی معادل آن نباشد.
ایشان با تاكید بر لزوم قدر شناسی این نعمت، آشنایی با مفاهیم قرآن را لازمه استفاده از معارف قرآن دانستند و خاطر نشان كردند: تلاوت وحفظ قرآن، باید مقدمه ای برای فهم معارف قرآن و عمل به آنها باشد.
رهبر انقلاب اسلامی قاریان و حافظان قرآن را به تسلط بر ترجمه قرآن توصیه كردند و افزودند: معارف قرآن در واقع درس های زندگی هستند و تسلط بر ترجمه قرآن، موجب فهم معانی و معارف قرآن می شود.
در پایان این مراسم نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد و سپس حاضران روزه خود را همراه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افطار كردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.