جمعه 13 آگوست 10 | 14:45

غرفه‌هاي مروج خرافه در نمايشگاه قرآن حذف شدند

مدير بخش محصولات فرهنگي نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم گفت: تعداد غرفه‌هاي اين بخش را از 111 غرفه به 72 غرفه كاهش داديم تا علاوه بر حذف غرفه‌هايي كه اشاعه خرافات مي‌كردند، فضا براي آثار فاخر هنري ـ قرآني گسترش يابد.


حجت‌الاسلام محسن انصاري جعفري، مدير بخش محصولات فرهنگي هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم بيان داشت: هدف بخش محصولات فرهنگي، انتقال مفاهيم قرآني و فرهنگي است تا افراد به واسطه آن زندگي سالم‌تري را تجربه كنند.

وي در ادامه افزود: پيام‌هاي منتقل شده از طريق آثار هنري ـ قرآني، تأثير دروني شگرفي بر افراد خواهد داشت؛ به مثابه اينكه هر يك از ما با ديدن مستمر يك اثر هنري كه با كلام‌الله مزين است از انجام گناهان مرسوم چون غيبت، دروغ‌گويي و تهمت منصرف خواهيم شد. اين در حالي است كه يك اثر هنري صرف، چنين تأثيري را بر ما ندارد.

وي در ادامه افزود: عنوان غرفه‌هاي اين بخش به صورت كلي عبارت از خانواده معرق‌ها مشتمل بر چوب، فلز و شيشه، تابلو فرش‌ها، نقاشي خط‌ها، آثار تجسمي بر كاشي و سفال، توليد محراب، حكاكي بر سنگ و ترسيم بر چوب است.

مدير بخش محصولات فرهنگي نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم همه آثار ارائه شده را نفيس خواند و با ابراز تأسف از مناسب نبودن مكان اختصاص داده شده به اين بخش، گفت: ستون‌هاي ضخيم موجود در زيرزمين، عدم امكان تبليغ براي اطلاع‌رساني و حتي نداشتن سيستم تهويه مناسب، جايگاه اين بخش از نمايشگاه را در نظر مخاطب زير سؤال مي‌برد.

وي اظهار داشت: با توجه به اصل وجودي بخش محصولات فرهنگي، عنوان «جنبي» براي اين بخش‌ سزاوار نيست.
حجت‌الاسلام محسن انصاري‌ جعفري با اظهار نگراني از كاهش تعداد مخاطبان بخش محصولات فرهنگي اذعان كرد: صرف‌نظر از عدم امكانات مناسب براي اين بخش، ورودي ضلع جنوب غربي نمايشگاه نيز بسته شده است و هر فردي قصد بازديد از بخش محصولات فرهنگي را داشته باشد؛ بايد مسير طولاني را در جهت غرب به شرق طي كند.

انصاري جعفري در پايان سخنان خود با تأكيد بر لزوم ترويج تفكر ديني خاطرنشان كرد: ما براي بالا بردن سطح كيفي اين بخش، تعداد غرفه‌ها را از 111 غرفه به 72 غرفه كاهش داديم تا علاوه بر حذف غرفه‌هايي كه اشاعه خرافات مي‌كردند، فضا براي آثار فاخر هنري ـ قرآني گسترش يابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.