جمعه 13 آگوست 10 | 17:32

ماجرای سکینه محمدی آشتیانی چیست؟

سکینه محمدی آشتیانی مجرمی است که از سال 1384 در زندان تبریز است وی متهم به مشارکت در قتل همسرش و زنای محصنه است و به مجازات مشخص شده در قوانین محکوم شده است.


رسانه های غربی حدود دو هفته است که بر سر ماجرای خانمی به نام سکینه محمدی آشتیانی معرکه سیاسی گرفته اند و این مساله را نشان دهنده نقض بی سابقه حقوق بشر در ایران می دانند.

این موضوع تا جایی برای غربی ها اهمیت یافته که روز شنبه را روز بین المللی این زن ایرانی نامیده اند تا بدین وسیله بتوانند به اعمال فشارسیاسی خود درباره این پرونده به ایران ادامه دهند.


نقض حقوق بشر در مورد این زن ایرانی آنقدر اهمیت پیدا می کند که رئیس جمهور برزیل، پيشنهاد اعطای پناهندگی به سکينه محمدی آشتيانی را می دهد!

کار به جایی رسیده که کمپین آزاد سازی سکینه محمدی آشتیانی شکل می گیرد. براستی این زن کیست؟

سکینه محمدی آشتیانی کیست؟
سکینه محمدی آشتیانی مجرمی است که هم اکنون در زندان تبریز است.وی در سال 84 با هم دستی پسر عمه شوهرش؛ همسرش را به طرز فجیعی به قتل می رساند.آشتیانی متهم به مشارکت در قتل و زنای محصنه (در زمان حیات و بعد از فوت شوهرش) است و به مجازات مشخص شده در قوانین  محکوم شده است.

شریفی، رئیس دادگستری آذربایجان شرقی درباره این پرونده می گوید: سکینه محمدی آشتیانی با مردی رابطه برقرار کرده و با طراحی از قبل صحنه قتل؛ منزل را خلوت و آماده قتل کرده بودند و آشتیانی با آمپول بیهوشی شوهرش را بی هوش کرده و قاتل اصلی با چسباندن دو شاخه برق به گردن مقتول، او را به قتل رسانده است.

یکی از بستگان مقتول که صحنه قتل را دیده، می گوید: وقتی جنازه مقتول را در حمام دیدم شوکه شده بودم و گریه کردم، چرا که حمام پر از خون مقتول شده بود . صحنه وحشتناکی بود .

هدف واقعی در جنجال رسانه های غربی چیست؟

رسانه های غربی سعی می کند این را القا کند که در ایران حقوق بشر نقض می شود و این پرونده را به نوعی با سه آمریکایی مرتبط کنند که به اتهام جاسوسی دستگیر شده اند.

اصل ماجرا چیست؟ و قضیه از چه قرار است؟
آیا حقیقتا دل مقامات و رسانه های اسرائیلی انگلیسی و آمریکایی و از جمله خانم کلینتون به حال این زن ( متهم به مشارکت در قتل همسرش و زنای محصنه) سوخته است که از نقض حقوق بشر در ایران می نالد.

این در حالیست که بحث حقوق بشرهمیشه به عنوان ابزار فشار در دستور کار رسانه ها و مقامات غربی بوده است اما علاوه بر این مساله،می توان از لابلای خبر ها و گزارش های رسانه های غربی در مورد موازی سازی ماجرای سکینه محمدی آشتیانی با سه متهم آمریکایی جاسوس در ایران،رد پای هدف سیاسی رسانه ای یعنی آزادی سه جاسوس آمریکایی را درک کرد.

گاردین و بی بی سی از جمله رسانه هایی بودند که در این ماجرا به دورغ پردازی آشکار پرداختند.یکی از این دروغ ها؛ خبر مصاحبه با خانم آشتیانی در زندان است.

رسانه های دروغگو پرداز غربی، اوضاع حقوق بشر را در ایران وخیم می دانند و می گویند ایران انتشار خبر را در مورد این زن ایرانی در رسانه ها ممنوع کرده است و این زن ایرانی می گوید مقامات ایرانی برای آن که او را پنهانی اعدام کنند اتهامات دروغین به وی بستند.

رسانه های غربی ادعا می کنند که اتهام قتل ، دروغین است و اگر این زن زنا کرده گناه بزرگی نیست قابل بخشودنی است!

نکته جالب دیگر دراین رسانه ها این است که یکی از موارد نقض حقوق بشر در ایران را ماجرای خانم آشتیانی و سه جاسوس آمریکایی می دانند.

ماجرای وکیل فراری و جنجال برای گرفتن پناهندگی
ماجرای وکیل فراری خانم سکینه آشتیانی یکی دیگر از دورغ هایی است که رسانه های غربی در صدر اخبار خود قرار گرفته است. محمدمصطفایی که ظاهرابا هدف گرفتن پناهندگی به رسانه های غربی برای این جنجال سیاسی کمک فراوانی کرده است.

این در حالیست که آشتیانی می گوید که حتی یکبار هم او را را ندیده است و این خانم به شدت از دست او شاکی است.

مصطفایی که به غرب فرار کرده این قدر انصاف نداشته است که راه های دیگری بجز بازی با این متهم برای گرفتن پناهندگی انتخاب کند.

گفتنی است رسانه های غربی در حالی نقض حقوق بشر را در ایران به خاطر سکینه محمدی آشتیانی مطرح می کنند که در مقابل نسل کشی که در فلسطین و به خصوص غزه رخ می دهد سکوت اختیار کرده اند.

 1. سپیده
  26 آگوست 2010

  اصلا حکم سنگسار حکمی بدویه و دقیقا مثل قمه زنی باید منسوخ بشه.

  قوانینتون رو به روز کنید تا آتو دست کسی ندید!

 2. مهرابیان
  8 سپتامبر 2010

  در حالی که مظلومان بسیاری در اقصا نقاط جهان به خاک و خوتن کشیده می شوند کجاست حقوق بشر آقایان؟ در حالی که کودکان غزه و لبنان با شکم گرسنه شب ها به بالین می خوابند کجاست حقوق بشر آقایان؟ حالا از این شمشیر استفاده می کنند تا جلوی جاری شدن احکام الهی را بگیرند و نمی دانند حرام محمد تا قیام قیامت حرام و حلال محمد تا قیام قیامت حلال است. اگر این زن شیطان صفت زنای محصنه کرده بهتر است سنگسار شود تا در جامعه اسلامی ما دختران معصوم از راه راست بیرون نروند. چطور باید به آنها گفت که احکام الهی تغییر نمی کند و اگر هزارها نفر هم جمع شوند و کمپین بسازند باز هم سنگسار باید بشود تا جلو فساد و فحشا گرفته شود. … خدا لعنت کند دشمنان سنت رسول الله را. الهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آله و آخر تابع له. مرگ بر منافق.

 3. گلبرگ
  19 سپتامبر 2010

  ای کسانی که از حقوق بشر قصه میگویید
  چشمهای خود را بر سرنوشت زندانیان بیگناه ابو غریب بسته اید واشک کودکان معصوم فلسطین را نمیبینید لطفا دایه مهربانتر از مادر نشوید.شاید برای شما تجاوز پاپ محترمتان در کلیسا مهم نباشد ولی ما قوانین خودمان را داریم.لطفا جهت درک حقوق بشر تصاویر سایت ابوغریب را ببینید.

 4. فریده
  19 سپتامبر 2010

  سلام.

  من بعنوان یک زن خواهش میکنم به تعداد دفعاتی که این احمق مرتکب گناه شده اعدامش کنید.

  و

  بعنوان یک ایرانی از انجام این حکم دفاع میکنم.

 5. زهرا
  25 سپتامبر 2010

  طرف زنا کرده، شوهرشم کشته، آخه عقل نداشته ی این غربیا کجا رفته که از همچین آدمی دفاع می کنن!

 6. فرهاد
  8 نوامبر 2010

  دوستان عزيز بايد اين عمل اين خانم ريشه يابي بشه كه در زندگي مشترك با همسرش چه كمبود از نظر جنسي و حسي و ادراك داشته كه دست به همچين كاري زده ، اين خانم مگه نميدونسته قتل در ايران حكمش قصاصه ، مگه نميدونسته كه زنا محصنه حكمش سنگساره
  پس چرا دست به همچين كاري زده ف يعني شهوت براي اين خانم مهم تر از جونش بوده ؟

 7. امير
  15 نوامبر 2010

  فقط اعدام به نظر من تنها جواب اين مسئله بسيار ساده محلي است. وكيل ايشون هم بايد حتما تنبيه بشه چراكه مسئله رو براي سود بردن خودش داشت پيچيده مي كرد. اين مسائل نبايد حتي ملي بشن.
  واقعا آدم وقتي اين موارد خيانتو مي بينه روحش به درد مياد. به اين خانوم كم عقل بايد گفت مگه راه حل هاي ديگه اي نبود كه اين روشو انتخاب كردي.

 8. بهزاد زینی وند
  16 نوامبر 2010

  اَهرم فشاری بنام حقوق بشر!!!
  خانم سکینه م.آ به اتهام خیانت به همسر و شرکت در قتل عمدی همسرش تحت تعقیب قرار گرفته،مشارالیه با برادر زاده همسرش رابطه نامشروع داشته است که به همین جهت بدواً به قصاص نفس بابت قتل همسر وسپس به رجم محکوم گردیده است،درست مانند اینکه شخصی در نظام حقوقی کامن لا به لحاظ تعدد جرم به محکومیت جداگانه محکوم شود.در کدام نظام عادلانه حقوقی کسی که همزمان مرتکب خیانت شده و قتل شده وی را رها کرده و مدال افتخار به گردنش می اویزند در غرب امروز وقیحانه این زن خا ئن و خیانتکار به سَنبل آزادی خواهی زنان بدیل شده است،آیا پشت پرده این ماجرا لابی صهیونیست وعده ای وطن فروش نیستند؟؟
  برخی در غرب خواستار آزادی او هستند!!!
  چه کسانی این موضوع را به اهرم فشاری علیه کشور و دستگاه قضائی تبدیل کرده اند؟! بافتن موج های مصنوعی و اعمال فشار روحی به مسئولین آنهم در سطح بین الملل مواقعه ای ایجاد میشود؟؟
  قانون هر کشوری منبعث از هنجار و رفتارهای و فرهنگ و آئین و….آن جامعه است بر اساس آن ارزشها و ضد ارزشهای یک ملت شکل گرفته است مگر میتوان براحتی یک قانون مسلٌم که منعبث از شرع را نادیده گرفت،اگر در مقابل زیاده خواهی ها و جوسازی های غرب و آمریکا در تمام زمینه ها از موضوع هسته ای گرفته تا ریزترین قضایا ایستادگی نشود آنها به قول مقام معظم مردم ما متمرکز شده،بهانه های واهی حقوق بشری هدفی جزءِ استیلای دوباره برمملکت ایران اسلامی نیست آنها که اینقر برای جان یک شهروند عادی ما با تمام توان تبلیغاتی خود به میدان آمده اند وسرو صدا میکنند اگر میتوانستند و از قدرت دفاعی ما خبردار نبودند نظام جمهوری اسلامی را به هر وسیله ای که شده ساقط میکردند.اگر همین امروز رئیس جمهوری اسلامی ایران در سازمان س رسماً اعلام کنند ما دیگر به دنبال موضوع هسته ای نیستیم فردای آن روز موضوع جدیدی مثلاً همین موضوعات پیش پا اُفتاده حقوق بشری دستاویزِ غرب وآمریکا برای اعمال فشار بر حکومت اسلامی ایران،جوانان بصیر وخلاق ایرانی حقایق نهفته در اقدامات آمربکا و بعضی کشور های غربی را می دانند وبا حفظ هوشباری هیچگاه از کینه دشمنان غافل نبودند.و بیش از پیش تو خالی بودن هیمنه استکبار را به جهانیان اثبات خواهند کرد.
  http.//zeinevand.blogfa.com

 9. عسل
  5 دسامبر 2010

  شاید شوهرش خیلی بد بوده.ی طرفه قضاوت نکنید.و الا چرا خودش تو خطر بندازه.

 10. پیام
  24 دسامبر 2010

  من یک جوان آذری هستم ، باید چند بار این … رو اعدام کنن، اصلا چرا ما مردم اجازه میدیم غربیها دخالت کنن. یاشاسین ایران

 11. شهلا
  17 ژانویه 2011

  خيلي بده كه زني به مردش خيانت كنه در جايي كه خيانت مرد مجازه
  كساني كه بر آشفته ميشن در واقع براي خودشون هم احساس خطر ميكنن

 12. پری
  18 ژانویه 2011

  من هم از سنگسار متنفرم شما اگه فیلم سنگسار ثریا رو میدیدین هیچ وقت حتی حاضر نبودین برای دشمنتون بخوایدش
  من واقعا برای مردا متاسفم که سرپوش رو خیانتاشون می زارن ولی برای یک زن فجیح ترین مجازات رو می خوان این زن باید مجازات بشه اگه نشه هم بالاخره اون دنیا مجازات میشه اما چشماتونو باز کنید سنگسار باید باید قدغن بشه ………

 13. بهزاد زینی وند
  14 فوریه 2011

  خانم سکینه م.آ به اتهام خیانت به همسر و شرکت در قتل عمدی همسرش تحت تعقیب قرار گرفته،مشارالیه با برادر زاده همسرش رابطه نامشروع داشته است که به همین جهت بدواً به قصاص نفس بابت قتل همسر وسپس به رجم محکوم گردیده است،درست مانند اینکه شخصی در نظام حقوقی کامن لا به لحاظ تعدد جرم به محکومیت جداگانه محکوم شود.در کدام نظام عادلانه حقوقی کسی که همزمان مرتکب خیانت شده و قتل شده وی را رها کرده و مدال افتخار به گردنش می اویزند در غرب امروز وقیحانه این زن خا ئن و خیانتکار به سَنبل آزادی خواهی زنان بدیل شده است،آیا پشت پرده این ماجرا لابی صهیونیست وعده ای وطن فروش نیستند؟؟

  برخی در غرب خواستار آزادی او هستند!!!

  چه کسانی این موضوع را به اهرم فشاری علیه کشور و دستگاه قضائی تبدیل کرده اند؟! بافتن موج های مصنوعی و اعمال فشار روحی به مسئولین آنهم در سطح بین الملل مواقعه ای ایجاد میشود؟؟قانون هر کشوری منبعث از هنجار و رفتارهای و فرهنگ و آئین و….آن جامعه است بر اساس آن ارزشها و ضد ارزشهای یک ملت شکل گرفته است مگر میتوان براحتی یک قانون مسلٌم که منعبث از شرع را نادیده گرفت،اگر در مقابل زیاده خواهی ها و جوسازی های غرب و آمریکا در تمام زمینه ها از موضوع هسته ای گرفته تا ریزترین قضایا ایستادگی نشود آنها به هیچ حدی قائل نیستند و با بهانه های واهی حقوق بشری هدفی جزءِ استیلای دوباره برمملکت ایران اسلامی ندارند.آنها که اینقدر برای جان یک شهروند عادی ما با تمام توان تبلیغاتی خود به میدان آمده اند وسرو صدا میکنند اگر میتوانستند و از قدرت دفاعی ما خبردار نبودند نظام جمهوری اسلامی را به هر وسیله ای که شده ساقط میکردند.اگر همین امروز رئیس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل رسماً اعلام کنند ما دیگر به دنبال موضوع هسته ای نیستیم فردای آن روز موضوع جدیدی مثلاً همین موضوعات پیش پا اُفتاده حقوق بشری دستاویزِ غرب و آمریکا برای اعمال فشار بر حکومت اسلامی ایران می شد.

  جوانان بصیر و خلاق ایرانی حقایق نهفته در اقدامات آمربکا و بعضی کشور های غربی را می دانند وبا حفظ هوشباری هیچگاه از کینه دشمنان غافل نبوده.و بیش از پیش تو خالی بودن هیمنه استکبار را به جهانیان اثبات خواهند کرد.
  http://zeinevand.blogfa.com

 14. یوسفی
  2 مارس 2011

  این سخن را به زنانی که برای سکینه محمدی دل می سوزانند می گویم . قانون اسلام و قرآن به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود و زانی باید به سزای اعمالش برسد . هر کس فکر ی غیر از این داشته باشد باید در مسلمانیش شک کرد .

 15. فتوحی
  30 آوریل 2011

  فقط خودتون هم دروغ نگید اگه این کارارو کرده حقش مجازاته فقط به اونایی که زیادی کلفتن هم ای کاش همچین مجازاتایی رو جامه ی عمل بپوشونید

 16. f
  2 مارس 2015

  اقا یا خانم یوسفی پس مجازات مرد چی میشه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.