پنج‌شنبه 06 دسامبر 12 | 11:15

استفاده از بخاری گازی در مدارس ممنوع است

بر اساس استانداردهای بین‌المللی به هیچ وجه نباید گاز در کلاس‌های درس به صورت مستقیم استفاده شود و حتماً باید از طریق سیستم حرارت مرکزی، کلاس‌های درس گرم شود.


مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پاسخ به این پرسش که «چرا در حالی که منازل روستای شین‌آباد دارای گازکشی است اما دبستان این روستا فاقد گاز بوده و از بخاری نفتی استفاده می‌‌کند؟»، اظهار داشت: استفاده مستقیم از گاز در کلاس‌های درس ممنوع است.

وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای بین‌المللی به هیچ وجه نباید گاز در کلاس‌های درس به صورت مستقیم استفاده شود و حتماً باید از طریق سیستم حرارت مرکزی، کلاس‌های درس گرم شود.

رئیسی با بیان اینکه استفاده مستقیم گاز بر اساس مقررات ملی ساختمان نیز ممنوع است، گفت: استفاده از گاز دو خطر شامل آتش‌سوزی و گازگرفتگی دارد.

وی به دلیل استفاده از بخاری نفتی کاربراتوری اشاره کرد و افزود: بر اساس مقررات ملی ساختمان، استفاده از بخاری نفتی کاربراتوری در مدارس مجاز است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: برای یک یا دو کلاس نمی‌توان از سیستم حرارت مرکزی استفاده کرد و به همین دلیل در مدارسی که دارای کلاس کمی است، از بخاری نفتی کاربراتوری استاندارد استفاده می‌شود.

صبح دیروز آتش گرفتن بخاری نفتی دبستان روستای «شین‌آباد» از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی منجر به سوختگی 28 دانش‌آموز، معلم و سرایدار مدرسه شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.