پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
جمعه ۱۷ آذر ۹۱ | ۱۸:۱۶

خالد مشعل: آرزوی من شهادت است

خالد مشعل اندکی پس از ورود به غزه از طریق گذرگاه رفح گفت :« از خدا می خواهم که شهادت را در سرزمین فلسطین و غزه روزی من کند».مشعل که اندکی پس از ورود از مصر به گذرگاه رفح در غزه سخن می گفت ، برای بازدید از خودروی احمد جعبری فرمانده شاخه نظامی جنبش حماس که در حمله هوایی اسرائیل کشته شد راهی مکان استقرار خودروی منهدم شده جعبری شد.


خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس که برای نخستین بار از سال 1996میلادی امروز جمعه وارد نوار غزه شد آرزو کرد در سرزمین فلسطین و غزه به شهادت برسد.

خالد مشعل اندکی پس از ورود به غزه از طریق گذرگاه رفح گفت :« از خدا می خواهم که شهادت را در سرزمین فلسطین و غزه روزی من کند».مشعل که اندکی پس از ورود از مصر به گذرگاه رفح در غزه سخن می گفت ، برای بازدید از خودروی احمد جعبری فرمانده شاخه نظامی جنبش حماس که در حمله هوایی اسرائیل کشته شد راهی مکان استقرار خودروی منهدم شده جعبری شد.مشعل چهار روز در غزه باقی خواهد ماند و در بیست و پنجمین سالگرد تأسیس جنبش حماس شرکت خواهد کرد.موسی ابو مروزق معاون مشعل و همچنین عزت الرشق ومحمد نصر از اعضای دفتر سیاسی حماس وی را در سفر به غزه همراهی می کنند.مشعل پس از ورود به غزه ، خاک فلسطین را بوسید و با اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در نوار غزه دیده بوسی کرد.مشعل پس از گذشت دو هفته از عملیات نظامی اسرائیل علیه نوار غزه وارد این منطقه می شود.این عملیات با ترور احمد جعبری آغاز شد و هشت روز طول کشید.

عزت الرشق نیز درسخنانی حضورش را در غزه «بزرگترین احساس در زندگی اش و یک لحظه تاریخی فراموش نشدنی» توصیف کرد. وی افزود « آرزوی ما برای بوسیدن سرزمین پاک فلسطین تحقق یافت».محمود الزهار از رهبران حماس از این سفر استقبال کرد و گفت پیامهای زیادی دارد.زهار گفت :« هر اندازه که دوری فلسطینیان طول بکشد پس از پیروزی باز خواهند گشت». جنبش حماس دهها هزار پرچم سبز حماس و پرچمهای فلسطین را در خیابانها برافراشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: