شنبه 14 آگوست 10 | 16:09

اذعان سیا به آزمایش اتمی رژیم صهیونیستی

«نورمن دومبی» پروفسور انگلیسی اعلام کرد که سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا سی آی ای اطلاعاتی را در دست دارد که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی آزمایش اتمی انجام داده است.


“نورمن دومبی” پروفسور انگلیسی اعلام کرد که سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا سی آی ای اطلاعاتی را در دست دارد که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی آزمایش اتمی انجام داده است.
این روزنامه به نقل از دومبی که استاد دانشگاه ساسکس نیز است تأکید کرده که بر اساس گزارش سیا در سال 1979 دو اشعه ناگهانی دیده شده است که نشان از آزمایش هسته‌ای دارد و تصاویر آن در جنوب اقیانوس اطلس ار طریق ماهواره‌های آمریکایی رصد شده است.
این گزارش جاسوسی همچنین تأکید دارد که در سپتامبر سال 1979 تدابیر امنیتی شدیدی در آفریقای جنوبی اعمال شده بود و یگان‌هایی از نیروی دریایی در حالت آماده باش بودند.
همچنین از 17 تا 23 سپتامبر همان سال از نزدیک شدن مردم به پایگاه دریایی سایمونز تاون جلوگیری به عمل می‌آمد و پایگاه سالدانا نیز به صورت ناگهانی از 21 تا 23 سپتامبر همان سال به حالت آماده باش درآمد.
این گزارش همچنین احتمال داد که اسرائیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که به سلاح‌های بیشتر و پیشرفته‌تری مانند سلاح‌های هسته‌ای نیازمند هستند و در همین راستا سعی کرده‌اند تا موشک‌های لانس خود را که موشک‌هایی زمین به زمین و کوتاه برد هستند با کلاهک هسته‌ای تجهیز کنند، آنها همچنین ممکن است به فکر توسعه شکاف سلولی برای ساختن سلاح هسته‌ای حرارتی باشند.
دومبی می‌افزاید: اگر اسرائیل چنین سلاح‌های هسته‌ای را ساخته باشد، لازم است تا این سلاح‌ها حتما آزمایش شوند، به همین علت احتمال انجام این آزمایش از سوی رژیم صهیونیستی زیاد است.
بر اساس برآوردها رژیم صهیونیستی 200 تا 300 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و همچنان از امضای معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای سرباز می‌زند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.