یکشنبه 15 آگوست 10 | 14:23

ابراز تأسف محمدعلی کشاورز از تغییر نام شهرک «علی حاتمی» به «غزالی»

بازیگر فیلم‌های «مادر»، «دلشدگان»، «کمال‌الملک» و «هزار دستان» از جمله آثار زنده یاد «علی حاتمی» از تغییر نام شهرک علی حاتمی به غزالی ابراز تأسف کرد.


محمد علی کشاورز، بازیگر فیلم‌های «مادر»، «دلشدگان»، «کمال‌الملک» و «هزار دستان» از جمله آثار زنده یاد «علی حاتمی» به مناسبت سالروز تولد این کارگردان گفت: مرگ زنده یاد علی حاتمی برای سینمای ایران، یک ضایعه بود. سال‌های سال باید بگذرد تا یک کارگردان، مثل علی حاتمی که هم درام‌نویس، هم سناریو نویس، هم کارگردان، هم یک انسان واقعی و هم نجیب و با فرهنگ بود، شود.

وی افزود: این کارگردان به هیچ گروه و دسته‌ای وابسته نبود و فقط به خاطر سینما و هنر ایران کار می‌کرد، نمونه‌اش آثاری است که علی حاتمی چه قبل از انقلاب و پس از آن ساخته بود. او یکی از درام‌نویسان خیلی خیلی خوب بود که من این شانس را داشتم با ایشان در دانشکده هنرهای درآماتیک همکلاس شوم.

کشاورز خاطرنشان کرد: من در تمام کارهای بعد از انقلابش به غیر از یکی از آن‌ها که «حاجی واشگنتن» بود، حضور داشتم و خیلی از ایشان یاد گرفتم.

وی با بیان اینکه زنده‌یاد علی حاتمی بر کارش مسلط و وارد بود، عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله من این بود که به قول استاد «حسین تهرانی»؛ یک فرد اول باید انسان باشد، بعد هنرمند و واقعا علی حاتمی یک انسان بود، او بسیار نجیب و به کارش وارد بود.

این بازیگر پیشکسوت در ادامه گفت‌وگوی خود به «شهرک غزالی» که پیش از این به اسم علی حاتمی نامگذاری شده‌بود، اشاره کرد و گفت: این کارگردان در تمام کارهایش دقت می‌کرد، نمونه‌اش شهرک علی حاتمی که نمی‌دانم چرا اسم آن را غزالی گذاشتند؟! در حالی که او آن را برای «هزار دستان» ساخت که بعدها فیلم‌های دیگر ده برابر از آن استفاده کردند. ولی کاری که او کرد واقعاً جاودانه و همیشگی خواهد بود.

کشاورز اظهار داشت: همه می‌دانند که فیلم‌های علی حاتمی از «کمال الملک» گرفته تا «مادر»، «هزار دستان»، «دلشدگان» و آثار قبل از انقلابش فیلم‌های خیلی خوب و متفاوتی بود.

وی در خاتمه گفت: علی حاتمی چیزهای زیادی به من یاد داد. اسمش در تاریخ سینمایی ایران برای همیشه با فیلم‌های خیلی خوبی که کار کرد، ثبت است، همیشه یادش گرامی باد و امیدوارم که روحش شاد باشد، من واقعاً معتقدم که علی حاتمی در آن دنیا هم در پیشگاه خداوند متعال برای آثاری که در زمانی که زنده بود انجام داد، سرافراز است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.