یکشنبه 15 آگوست 10 | 14:22

“پدرم خنده را به خانه می آورد” به کودکان فقیر تقدیم شد

“پدرم خنده را به خانه می آورد” مجموعه داستانی به قلم محمد رمضانی که نویسنده آن را به کودکانی که با فقر مبارزه می کنند تقدیم کرده به زودی توسط نشر سروش منتشر می شود.


“پدرم خنده را به خانه می آورد” مجموعه داستانی به قلم محمد رمضانی که نویسنده آن را به کودکانی که با فقر مبارزه می کنند تقدیم کرده به زودی توسط نشر سروش منتشر می شود.

محمد رمضانی از کارهای در دست چاپ و نگارشش اینگونه گفت: مجموعه داستان “پدرم خنده را به خانه می آورد” را در انتشارات سروش زیرچاپ دارم که فکر می کنم تا دو ماه دیگر منتشر شود.

وی ادامه داد: این کتاب برای گروه سنی نوجوان نوشته شده و در آن 5 داستان با مضمون فقر و کودکانی که در مقابل فقر می ایستند و پیروز می شوند آورده شده و کتاب را هم به کودکان اسیر در دست فقر تقدیم کرده ام.

نویسنده “مردی با چوب های زیربغل” که به تازگی توسط نشر پیدایش منتشر شده درباره رمانی که در دست نگارش دارد اینگونه توضیح داد: “نفت می سوزد، آتش می سوزاند” رمانی درباره زندگی عین القضات همدانی است که به سفارش انجمن قلم در دست نگارش دارم و به آخرین روزهای نگارش آن نزدیک شده ام.

رمضانی افزود: این رمان برای گروه سنی بزرگسال و در قالب مجموعه ای است که در آن زندگینامه شخصیت های مختلف توسط چندین نویسنده نوشته می شود و یکی از جلدهای مجموعه نیز به من محول شده است. این رمان اثری پژوهشی است و من برای نوشتن آن به جز مهلت 3ماه و نیم که در قرارداد برای نگارش آن وقت در نظر گرفته شده است 5 ماه قبل از آغاز قرارداد نیز کار تحقیقاتی انجام داده‌ام.

به گفته وی رمان‌های این مجموعه که نویسندگان مختلف نوشتن آن را برعهده دارند هر کدام باید 30 هزار کلمه داشته باشد.

این نویسنده با اشاره به اینکه پس از پایان نگارش “نفت می سوزد، آتش می سوزاند” کار بازنویسی یک رمان که از چندی پیش آن را نوشته آغاز می کند، عنوان کرد: “ملاقات در مه” رمانی برای گروه سنی بزرگسال است که نیاز به یک بازنویسی دارد. داستان این رمان در یکی از شهرهای کوچک آذربایجان اتفاق می افتد و درباره بازگشت نویسنده ای پس از 30 سال به شهری است که در بچگی آنجا زندگی می کرده است.

وی در پایان گفت: در این رمان 160 صفحه ای شخصیت اصلی داستان در شهر دوران بچگی اش افرادی را پیدا می کند که سال ها از آنها بی خبر بوده و با پیدا کردن آنها به نوعی کودکی خود را هم پیدا می کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.