یکشنبه 15 آگوست 10 | 19:49

اخراج بازیکن هتاک؛ اقدام قابل تقدیر باشگاه استیل آذین

تریبون مستضعفین این اقدام بهنگام و قاطعانه باشگاه استیل آذین را در اخراج بازیکنی حرمت شکن را درخورتحسین دانسته و ضمن تشکر از مسئولین فرهنگی این باشگاه، برخورد قاطع فدراسیون فوتبال و دستگاه قضایی با این بازیکن خاطی را خواستار است.


تریبون مستضعفین: در خبرها آمده بود که علی کریمی بازیکن باشگاه استیل آذین به دلیل روزه خواری علنی و توهین به مسئولین فدراسیون فوتبال توسط مدیران این باشگاه اخراج شده است. خبری که پس از انتشار آن جامعه ورزشی و فوتبال دوستان را به یکباره در بهت فرو برد. اما آنچه تعجب همگان را در این موضوع برانگیخت انتشار خبر حرکت غیراخلاقی و فحاشی یک بازیکن فوتبال نبود؛ چرا که شنیدن چنین خبرهایی برای علاقه مندان به فوتبال امری عادی و معمولی شده است و در گذشته هم بارها شاهد چنین اتفاقاتی در میادین ورزشی بوده اند.

متأسفانه این اولین باری نبود که شاهد هتک حرمت و هنجارشکنی برخی بازیکنان فوتبال در میادین مختلف ورزشی و یا غیرورزشی هستیم؛ چرا که هنوز هم هر از گاهی کلیپ ها و عکس های غیراخلاقی حضور برخی از همین بازیکنان فوتبال در مهمانی های شبانه آنچنانی و یا جلسات مختلف لو می رود و در فضای اینترنت منتشر و در بین جامعه دست به دست می شود. جای تأسف دارد که هربار هم  شاهدیم که به جای برخورد و توبیخ با سکوت و بی تفاوتی و یا در خوشبینانه ترین حالت با تکذیب یا لاپوشانی مسئولین مواجه می شویم؛ گویی که هیچ اتفاقی نیافتاده است و ستارگان فوتبال منزه ار هرگونه خطا و اشتباهی هستند!

اگرچه می توان نام بسیاری از فوتبالیست های ملی و باشگاهی را در گذشته و حال نام برد که کارنامه اخلاقی روشنی ندارند اما آنچه اینبار در ماجرای اخیر فحاشی و حرمت شکنی علی کریمی تعجب اهالی ورزش را برانگیخت رفتار مسئولین باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین بود. مدیران این باشگاه برخلاف رویه سایر مدیران در چنین مواقعی، به جای انکار و یا لاپوشانی، صادقانه اصل اتفاق را پذیرفته و از همه مهتر با خاطی هم برخورد کرده اند؛ رویه ای که در گذشته هیچگاه و یا به ندرت توسط مسئولین ورزشی شاهد آن بوده ایم.

سایت رسمی باشگاه استیل آذین ضمن اعلام خبر اخراج کریمی به طور شفاف علت این امر را روزه‌خواری، عدم تعظیم شعائر اسلامی و توهین به مسئولین فدراسیون فوتبال توسط این بازیکن عنوان کرده است. در این سایت آمده است: « طبق ابلاغیه و دستورالعمل فدراسیون فوتبال به باشگاههای حرفه ای فوتبال کشور مقرر شد جهت رعایت شئونات اسلامی در ماه مبارک رمضان از روزه خواری علنی در تمرینات تیم ها خودداری شود و این موضوع از طریق آقای صادق درودگر سرپرست تیم به همه مربیان و بازیکنان ابلاغ شد اما علی کریمی با مقاومت در برابر دستور ابلاغ شده در میانه زمین محل تمرین اقدام به نوشیدن آب کرده و حتی در تقابل با سرپرست تیم به مسئولان فدراسیون فوتبال توهین کرد.»

در بیانیه ای که مسئولین باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین در پی اخراج این بازیکن مغرور و حاشیه ساز صادر کرده اند آمده است: باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین وظیفه خود می داند در مقابل عدم تمکین در اجرای مقررات و حرمت شکنی و تظاهر به روزه خواری آقای علی کریمی، یکی از بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه و عدم رعایت شئونات ماه مبارک رمضان در جریان تمرین به وظیفه دینی و قانونی خود عمل ننموده و اخراج این بازیکن را اعلام نماید.

در ادامه آمده است: از آنجایی که تعظیم شعائر الهی و حرمت نهادن به مقدسات دین مبین اسلام در اولویت باشگاه فرهنگی ورزشی استیل آذین قرار دارد و متاسفانه این موضوع از جانب بازیکن مذکور رعایت نشده و حتی با توهین وی به مسئولان فدراسیون فوتبال و مقررات همراه بوده و علیرغم تذکرات سرپرست تیم، وی به اقدام خود ادامه داده و اصرار بر انجام این تخلف داشته است، این بازیکن از همراهی تیم فوتبال استیل آذین محروم می‌باشد. بی تردید آنچه در درجه بالاتری از عناوین و افتخارات ورزشی قرار دارد، ایستادگی و پافشاری بر مبانی دین مبین اسلام و اصول اخلاقی است که موجبات تعالی و قدسیت انسان را فراهم می‌آورد.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: بی گمان نگاه ابزاری و هدف محور به ورزش بدون لحاظ داشتن جنبه‌های معرفتی، معنوی و انسانی منجر به حاکمیت اخلاق و معنویت در ورزش نمی‌شود. از همین رو، امیدواریم که اقدام باشگاه استیل آذین در الویت دادن به اصول اخلاقی تبدیل به یک رویه در ورزش کشور گردد و ورزش به فرموده امام خمینی(ره) نه به عنوان هدف که به عنوان وسیله ای در جهت نیل به تعالی تلقی گردد.

از سوی دیگر آنچه در این اقدام باشگاه استیل آذین مهم است توجه به این نکته است که استیل آذین باشگاهی خصوصی است و شاهدیم که به راحتی حاضر شده است منافع اقتصادی خود را برای ایستادگی و پافشاری بر مبانی دین مبین اسلام و اصول اخلاقی زیر پا گذارد و یک بازیکن گرانقیمت خود را اخراج کند؛ اتفاقی که متآسفانه در باشگاه های دولتی که با سرمایه بیت المال اداره می شوند اتفاق نمی افتد!

درپایان تریبون مستضعفین این اقدام بهنگام  باشگاه استیل آذین را در اخراج بازیکنی حرمت شکن را درخورتحسین دانسته و ضمن تشکر از مسئولین فرهنگی این باشگاه، برخورد قاطع فدراسیون فوتبال و دستگاه قضایی با او را خواستار است تا شاید دگربار شاهد هتک حرمت ارزش های اخلاقی و اسلامی از سوی چنین بازیکنان مغرور در ملاء عام نباشیم.
لازم به ذکر است که مطابق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می گردد.

 1. دقیقا
  15 آگوست 2010

  خسته نباشی پهلوون !!!…بابا اسوه… ورزشکار از حال نری …خدا قوت ….

 2. اورانوس عزيزي
  16 آگوست 2010

  برش مي گردونن با سلام و صلوات يه شال سبزم روش!
  گربه شد عابد و مسلمانا.

 3. محمدحامد
  16 آگوست 2010

  پول زيادي فساد مياره .اين رسم دوران هست.جالببه که چندتا از مدير عامل هاي باشگاه هاي ما جاي مهر رو پيشونيشون مي درخشه اما باشگاه هاي فرهنگي!ورزشي زير مجموعه شون فقط ضد فرهنگ ترويج مي کنند.دولت بايد يک تصميم انقلابي بگيرد و بيت المال را از فوتبال به ساير ورزشها منتقل کند.واليبال و بسکتبال واقعاًورزشهاي جذابي هستند

 4. فاطمه
  24 آگوست 2010

  اقرار به گناه اونم پیش بنده خدا خودش بزرگترین گناهه که بازیکنای استیل اذین میگن رو ز بازی ما ناهار خوردیم.بعدش هم همون مدیر عاملی هم که علی کریمی رو اخراج کرده احتمالا فاکتور های باشگاه رو هم خودش باید ببینه دیگه.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.