دوشنبه 17 دسامبر 12 | 20:15

ضد و نقیض‌های این‌ روزهای وزارت ارشاد

ظاهرا زمزمه‌های این روزها مبنی بر ناهماهنگی در مدیریت سینمایی کشور چندان شایعه نبوده است. به فاصله چند روز، قول وزیر ارشاد مبنی بر عدم نمایش چند فیلم توسط سازمان سینمایی پس گرفته شد.


هنوز چند روز از نقل قول قطعی حمزه زاده از وزیرارشاد مبنی بر عدم اکران فیلم های باقی مانده تحریمی در کل سینماهای کشور نگذشته بود که عرفان منش در گفت وگو با خبرگزاریها اعلام کرد که این فیلم ها به زودی اکران می شود.

جمعه هفته گذشته محمدحمزه زاده قائم مقام حوزه هنری در برنامه هفت اعلام کرده بود که حسینی وزیر ارشاد شخصا به حوزه هنری قول داده است که سه فیلم از فیلم های تحریمی اساسا در هیچ کدام از سینماهای کشور اکران نخواهند شد. از ناحیه دفتر وزیر ارشاد با این نقل قول حمزه‌زاده از طرف وزیر هیچ مخالفتی اعلام نشد. گویا این قول مورد تأیید محمد حسینی هم بوده است. حمزه‌زاده این جمله را در توضیح مسئله نامه‌ ارسالی مومنی رئیس حوزه هنری به حسینی و تشریح بازخورد او بیان کرده بود.

ظهر امروز جلیل عرفان‌منش معاون امور آثار سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها اعلام کرد که نحوه و زمان اکران فیلم‌های «پل چوبی»، «پذیرایی ساده» و «برف روی کاج‌ها» به زودی مشخص خواهد خواهد شد.

حمزه زاده هفته پیش به پشت خط برنامه هفت آمده بود و گفته بود که حوزه هنری برای امنیت و آرامش خانواده‌های ایران تصمیم به عدم اکران فیلم‌های مساله‌دار گرفته بود اما این آخرین دوره اکرانی است که در سینمای ایران این مساله پیش می‌آید چون از مجموع شش فیلم فقط سه فیلم باقی مانده‌اند که آنها را هم شخص وزیر ارشاد قول داده است که اکران نکند.

در تماسی بهمن فروتن٬ سخنگوی سازمان سینمایی گفت که اطلاعی از این گفته ها ندارد و نه حرف آقای وزیر را می‌تواند تایید کند و نه حرفهای جلیل عرفان منش را.

رجبی فروتن نمی‌توانست هیچ کدام از این حرف‌ها را اثبات و رد کند. نیازی هم به اثبات یا رد هیچ کدامشان نبود. چیزی که باید اثبات می‌شد شده بود: ناهماهنگی و به ‌هم ریختگی در رأس مدیریت سینمایی کشور.

حالا مشخص شده بود که زمزمه‌های این روزها مبنی بر اختلاف و ناهماهنگی در مدیریت سازمان سینمایی و وزارت ارشاد چندان هم شایعه نبوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: