سه‌شنبه 17 آگوست 10 | 14:12

حمایت عجیب دو وزارت خانه از یک شرکت اسرائیلی

هنوز مدت کوتاهی از پاسخ میر تاج الدینی معاون رئیس جمهور به جهان درباره شرکت صهیونیستی نستله نگذشته بود که وزیر بازرگانی در اقدامی عجیب و سوال برانگیز اعلام کرد که نستله صهیونیستی نیست.


وزیر بازرگانی روز گذشته گفت:‌ ما نستله را یک شرکت اسرائیلی نمی دانیم. من بارها عرض کرده ام که اگر هر دلیل و مدرکی نسبت به اینکه این شرکت صهیونیستی است، وجود دارد، عرضه کنند. تا به حال هیچ دلیل و مدرکی ارایه نشده است. این شرکت، با مجوز دولت سرمایه گذاری کرده است.

این در حالی است که یک روز قبل از اظهارات وزیر بازرگانی،معاون وزیر صنایع به این شرکت اسرائیلی لوح تقدیر اهدا کرد.
این اقدامات که به نظر می رسد با برنامه ریزی قبلی و برای مشروعیت بخشیدن به یک شرکت صهیونیستی انجام می شود در حالی است که هفته گذشته میرتاج الدینی در پاسخ به جهان گفته بود که من نگفتم نستله صهیونیستی نیست.

وزیر بازرگانی مدعی شده است که اگر سندی مبنی بر صهیونیستی بودن این شرکت وجود دارد، آنرا عرضه کنند. متاسفانه مشکل این است که مسئواین محترم حاضر نیستند اسناد آشکار از روابط این شرکت با رژیم صهیونیستی را ببینند و باور کنند.

اسناد صهیونیستی بودن این شرکت انقدر آشکار و بیّن است که جای هیچ شبهه ای را باقی نمی گذارد و باید گفت متاسفانه این مسئولین محترم وزارت بازرگانی و وزارت صنایع هستند که چشمان خود را بستند.

حمایت مسئولین دولتی نگران کننده و ناشی از انفعال به نظر می رسد.نستله در قلب اروپا آن هم نه توسط مسلمانان بلكه بواسطه اراده مسيحياني نظيرگروه Christian Aid به ورطه ورشكستگي كشيده شده لذا سوابق آن در احياي اقتصاد اسرائيل آن قدر نفرت انگيز هست كه خون غير مسلمانان را هم به جوش آورده است با این همه انفعال مسئولین در قبال این شرکت به چه دلیل است؟

در اين راستا بايد گفت مستندات اين سوابق نه براساس كار اطلاعاتي پيچيده بدست آمده ونه جزئي از اطلاعات طبقه بندي شده محسوب مي شود بلكه تنها بر اساس اخباري است كه بولتن هاي اقتصادي اسرائيلي و يا حتي خود شركت نستله منتشر كرده و نه تنها هيچ اصرار وتلاشي براي مخفي كردن آن ندارند كه جزئي از سوابق افتخار آميز اين شركت و رژيم صهيونيستي در جلب حمايت شركتهاي چند مليتي از اين دست محسوب مي شود. براين اساس نستله كار خود را با خريد 10 درصد سهام صنايع غذايي اسرائيل در سال 1990 اغاز كردوتوليد نستله هم تحت پوشش صنايع غذايي اسرائيل از سال 1996 آغاز شد تا عملا مصوبه كنفرانس تحريم اسرائيل (CBO)را كه در چهارم جولاي همان سال در دمشق به تصويب رسيده بود بي اثر كند!

نستله سهام خود درصنايع غذايي اسرائيل را در سال 1998 به واسطه افتتاح يك مركز تحقيق و توسعه(R&D) به 47 درصد رسانيد وآقای پیتر برابک نماینده وقت شرکت نستله مفتخر شد تاجایزه جوبیلی سال 1998 را از بنیامین نتانیاهو دریافت كند كه اسم وی در لیست منتشر شده توسط virtual Israel web site در 14 اکتبر 1998 در بخش صنایع غذایی دیده می شودو صحت این لیست نيز توسط کمیسیون حقوق بشراسلامی به تایید رسيده است، لازم است بگوييم كه جایزه جوبیلی جایزه ای است که رژیم اشغالگر قدس به اشخاص یا سازمانهایی که به منظور توسعه اقتصادی این رژیم در خاک فلسطین اشغالی سرمایه گذاری می کنند پرداخت می کندکه سهم نستله از این جایزه: 24% از 5/6 میلیون دلار کمکها ی اسرائیل به شرکتهای حامی اقتصادی این رژیم در سال می باشد.

اما حجم مالكيت نستله در سرزمينهاي اشغالي در سال 2000 به 50.1% رسيد. و اين خبر را رویتر در ساعت 12:17 دقیقه بعد از ظهر روز 24 دسامبر سال 2000 از برنامه اخبار تلویزیون تلاويو به صهيونيستهاي بيكار مژده داد!، ضمن آنكه روزنامه معاریو در یکشنبه همان هفته نيز ضمن تاييد آن، گزارش داد كه کارخانه 700 متری نستله در این شهر به 1700 متر توسعه يافته و این به معنی ایجاد اشتغال بيشتر برای یهودیان این شهر و افزایش رفاه آنها و کمک به دولت رژیم صهیونیستی برای جذب یهودیان بیشتر است.

اين در حالي است كه پيش از اين شهر “سديورت ” از فقیر نشین ترین شهرهای رژیم صهیونیستی و با نرخ بیکاری 10 درصد بود و فقدان زیر ساخت های لازم برای زندگی در آن با سرمایه گذاری شرکت نستله بهبود قابل توجهي يافت بطوریکه چند روز قبل از حمله رژیم صهیونیستی به “غزه” رییس جمهور رژیم صهیونیستی ” شیمون پرز” با حضور در کارخانه “نستله” از خدمات این شرکت به این شهر صهیونیست نشین رسما تشکر کرد.

اما باز هم رويترز در 14 جولاي 2008 اعلام كرد طي توافقي بين نسلته و شركت مباروت در تلاويو ،نستله 50.1 درصد از سهام اين شركت در صنايع غذايي اسراييل به ارزش 69 ميليون دلار خريداري مي كند تاشركت ماترنا كه يك توليد كننده غذاي بچه وزيرمجموعه مباروت است را به مالكيت خود درآورده باشد و بنابراين ارزش سهامش در صنايع غذايي اسرائيل را %53.8 برساند.

شرکت امروز نستله با داشتن 11 کارخانه در سرتاسر سرزمین های اشغالی که در شهرک های جدیدالتاسیس یهودی نشین مستقر می باشند برای 4000 یهودی شهرک نشین اشتغال ایجاد کرده است. این شرکت با دادن امتیاز توزیع و صادرات محصولاتش به شرکت صنايع غذايي اسرائيل عملا كاري كرد كه امروز حتي در سوييس يعني جايي كه نستله به آن تعلق دارد مردم به جاي محصولات نستله سوييس كالاهاي توليد شده در شعبه اسرائيل اين شركت را در ويترين مغازه ها ببينند!

بله، اين آمار تنها بخشي از اخبار سايتهاي اقتصادي رژيم اشغالگر قدس است كه براي انتشار كامل آن شايد نياز به نگارش صدها صفحه مطلب باشد، اما به نظر ميرسد همين بخش اندك كه دست مايه كار گروههاي مسيحي تحريم كننده اسرائيل است براي دولت تنها حكومت اسلامي حال حاضر جهان كفايت كند كه شركت نستله را مشمول قانون مصادره اعلام كند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.