جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۸ آذر ۹۱ | ۱۵:۲۰

ضرغامی: صدا و سیما هرگز از کسی شکایت نمی‌کند

در رسانه ملی اصل بر نشان دادن زیبایی‌ها و خوبی هاست و طرح هرگونه انتقاد، آسیب‌شناسی و بررسی مشکلات جامعه باید به دور از تخریب؛ سیاه نمایی و ایجاد التهاب در جامعه و آرامش بخش آحاد مردم و امیدواری نسبت به آینده باشد.


بیست و نهمین نشست سراسری هنرمندان، برنامه سازان و مدیران رسانه ملی با موضوع «اخلاق رسانه» در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

رییس رسانه ملی در این همایش با تبیین ابعاد مختلف اخلاق در تولیدات رسانه‌ای گفت: متانت؛ ادب و اشاعه اخلاق اسلامی در تمامی ساختارهای رسانه‌ای و با هر هدف گذاری که انجام می‌شود، جزء ضروریات است و رسانه ملی باید آینه تمام نمای اخلاق اسلامی و انقلابی در کشور باشد.

ضرغامی افزود: در رسانه ملی اصل بر نشان دادن زیبایی‌ها و خوبی هاست و طرح هرگونه انتقاد، آسیب‌شناسی و بررسی مشکلات جامعه باید به دور از تخریب؛ سیاه نمایی و ایجاد التهاب در جامعه و آرامش بخش آحاد مردم و امیدواری نسبت به آینده باشد.

رییس رسانه ملی ضرغامی، پرسشگری، برگزاری گفتگوهای روشنگرانه و ترویج آزاداندیشی در تمام عرصه‌ها را از جمله وظایف رسانه ملی برشمرد و بر پرهیز جدی از ورود در مسائل شخصی؛ لغزش‌های فردی و رفتاری، ترویج فضای شایعه، اتهام زنی و نسبت‌های بی‌پایه و اساس به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی با هر گرایش و تفکر سیاسی تاکید کرد.

رییس رسانه ملی؛ شهدا، ایثارگران و به ویژه جانبازان کشور را از جمله ذخائر ارزشمند ملی و پربرکت‌ترین منابع تولیدات رسانه‌ای توصیف کرد و گفت: این عزیزان از نظر آیات و روایات؛ نشانه‌های هدایت و ستارگان درخشانی هستند که باید همواره چون مشعلی فروزان راه صحیح رشد را برای آحاد جامعه ترسیم کنند.

ضرغامی با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری و تبیین اهداف رسانه ملی در این انتخابات گفت: همزمانی فعالیت‌های سیاسی نامزد‌ها و غلبه جو تبلیغاتی در کشور با برخی مشکلات اقتصادی ناشی از مقاومت تاریخی ملت در مقابل دشمنان؛ از نگاه متعهدانه رسانه ملی دور نیست و رهنمودهای حیات بخش رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص بهترین الگو برای عمل به وظایف ملی و دینی است.

رییس رسانه ملی با اشاره به اصل ۱۷۵ قانون اساسی و رسالت خطیر صدا و سیما در موضوع آزادی بیان و نشر افکار گفت: رسانه ملی تلاش می‌کند تا به دور از هرگونه تنگ نظری و تعصب جناحی و در چارچوب قانون و حفظ ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی جامعه، این فضا را برای همه دلسوزان نظام فراهم کند و این سیاست صرفا متعلق به ایام انتخابات نیست و همه نخبگان سیاسی که التزام عملی به قانون اساسی دارند؛ با رعایت مصالح ملی و پرهیز از التهاب آفرینی و نشر شایعات بی‌اساس هیچ منعی برای حضور در رسانه ملی ندارند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) آرمانی‌ترین شخصیت است و در عین حال سفره مجلس او برای همگان گسترده است. رهبر انقلاب نیز همواره همین مشی را دارند ولی اقلیتی از خواص حق سفره را ادا نکردند.

رییس رسانه ملی در ادامه افزود: مدیران رسانه ملی باید الگوی صبر و قناعت باشند و از نقدهای سازنده استقبال و در مقابل نقدهای تخریبی خویشتنداری کنند.

ضرغامی در پایان گفت: صدا و سیما هرگز از کسی شکایت نمی‌کند و این رویه هشت ساله تداوم خواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: