چهارشنبه 24 فوریه 10 | 23:49

همایش امت واحده؛ راهکار مقابله با استکبار جهانی

در این همایش، دکتر سمیر سلیمان، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه بیروت لبنان و دکتر پرویز شفیع، مسوول موسسه اندیشه اسلامی پاکستان و همچنین مهندس حاج سعید قاسمی، عضو هیئت امنای این تشکل، سخنرانی خواهند کرد.
به علاوه، اجرای سرود توسط گروه جوانان حزب الله لبنان، رونمایی از نمایشگاه پوسترهای گرافیکی با موضوع مسائل جهان اسلام، پخش کلیپ‌های ویژه، هدیه اولین تقویم دیواری با موضوع امت اسلامی و عضوگیری این اتحادیه در این مراسم به انجام خواهند رسید.


hamayeshبه گزارش روابط عمومی اتحادیه بین‌المللی امت واحده، همایش «امت واحده، راهکار مقابله با استکبار جهانی» هشتم اسفندماه از ساعت 14 الی 18 در محل سالن سینما فلسطین واقع در میدان فلسطین برگزار خواهد شد. در این همایش، دکتر سمیر سلیمان، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه بیروت لبنان و دکتر پرویز شفیع، مسوول موسسه اندیشه اسلامی پاکستان و همچنین مهندس حاج سعید قاسمی، عضو هیئت امنای این تشکل، سخنرانی خواهند کرد.

به علاوه، اجرای سرود توسط گروه جوانان حزب الله لبنان، رونمایی از نمایشگاه پوسترهای گرافیکی با موضوع مسائل جهان اسلام، پخش کلیپ‌های ویژه، هدیه اولین تقویم دیواری با موضوع امت اسلامی و عضوگیری این اتحادیه در این مراسم به انجام خواهند رسید.

گفتنی است مهندس حاج سعید قاسمی نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای اتحادیه در این همایش ایراد سخنرانی خواهند کرد. متاسفانه به دلیل نزدیکی به همایش بین المللی مجمع تقریب، آیت الله تسخیری در این همایش حضور نخواهند داشت. معرفی مختصر دو چهره علمی از متفکرین کشورهای پاکستان و لبنان در همایش بین المللی امت واحده حضور به این شرح است:

*دکتر سمیر سلیمان (Samir Sulaiman)

دکتر سمیر سلیمان، استاد لبنانی‌الأصل جامعه‌شناسی دانشگاه بیروت است که دکترای خود را از فرانسه اخذ نموده است. ایشان، که از شیعیان می‌باشند، عضو فعال مجمع تقریب مذاهب اسلامی و نویسنده کتاب‌هایی در حوزه تمدن اسلامی و وحدت مسلمین می‌باشد.

وی همچنین سردبیر مجله الحجاج می‌باشد که به همت مجمع تقریب برای مسلمانان فرانسوی زبان‌ منتشر می‌شود. ایشان در مجلات و روزنامه‌های لبنانی و اروپایی نیز مقالات متعددی منتشر کرده و یکی از متفکران لبنانی مرتبط با حزب‌الله محسوب می‌گردد.

*دکتر پرویز شفیع (Perwez Shafi)

دکتر پرویز شفیع، مدیر دفتر پاکستان موسسه بین‌المللی اندیشه اسلامی می‌باشد که در شهرهای مختلف دنیا از جمله، تورنتو، لندن، شمال آفریقا و کراچی نمایندگی دارد. این موسسه(ICIT) به صورت ماهانه مجله‌ای بین‌المللی را تحت عنوان کرسنت منتشر می‌کند که مسائل مسلمانان را از منظر جنبش‌های اسلامی بررسی می‌کند که در مقابل دولت‌های طاغوتی و استکبار بین‌المللی، استقلال و احیاء مجدد مسلمانان را طلب می‌کنند. این موسسه تحت تاثیر اندیشه ابوالاعلی مودودی و امام خمینی و به همت دکتر کلیم صدیقی پایه‌گذاری شده و فعالیت‌های زیادی را جهت ترویج فکر انقلاب اسلامی در جهان نموده است. از دیگر چهره‌های فعال این موسسه می‌توان به مظفر اقبال،‌ظفر بنگاش، اقبال صدیقی، محمد العاصی و… اشاره کرد.

دکتر شفیع تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مهندسی در آمریکا طی کرده و سپس در سال 1993 دکترای خود را در رشته جامعه‌شناسی سیاسی اخذ نموده است. پایان نامه ایشان در دانشگاه والدن، اولین تلاش روشمند برای «شناخت تئوری انقلاب اسلامی: مشکله مشروعیت و تغییر دول معاصر مسلمان» بوده که مطالعه موردی آن بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. راهنمای ایشان در این پایان نامه را مرحوم دکتر کلیم صدیقی بر عهده داشته است.

از سال 1980 دکتر شفیع که از برادران سنی مذهب می‌باشند، با موسسه بین المللی اندیشه اسلامی که تحقیقات،‌سمینارها و کنفرانس‌هایی را در سراسر جهان برگزار می‌کند، همکاری داشته و همچنین در سایر مؤسسات مرتبط نیز فعالیت داشته است. او همواره در مجله کرسنت نیز قلم می‌زده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.