چهارشنبه 19 دسامبر 12 | 11:04

کودکان اسراییلی در فقر دست و پا می‌زنند

بنابر گزارشي جديد، شمار کودکان اسرائيلي که زير خط فقر زندگي مي‌کنند، به طور چشمگيري افزايش يافته است.


شوراي ملي جديد براي کودک (NCC) روز سه شنبه (۲۸ آذر) در بيانيه‌اي اعلام کرد، درحالي که اسرائيل با بدهي‌هاي بيشتر مالي روبروست، شمار کودکان فقير اسرائيلي براي اولین بار به بيش از ۹۰۰ هزار کودک افزايش يافته است. بنابر اين گزارش،یک کودک از هر سه کودک اسرائيلي در سال ۲۰۱۱ ميلادي در فهرست کودکان فقير قرار گرفته است.

اين گزارش که به دفتر شيمون پرز، رئيس رژيم اسرائيل نیز ارائه شده است، مي‌افزايد، ۳۵.۶ درصد از کودکان اسرائيلي، ۹۰۵ هزار کودک، در سال ۲۰۱۱ ميلادي زير خط فقر زندگي کرده‌اند. شمار کودکان فقير اسرائيلي در سال ۲۰۱۰ ميلادي ۸۸۹ هزار ۵۰۰ کودک اعلام شده بود.

در همين حال، بنياد خيريه اسرائيلي موسوم به «لاتت» در گزارش سالانه خود در ۱۷ دسامبر اعلام کرد، سال ۲۰۱۲ ميلادي به دليل افزايش بي‌سابقه فقر، گرسنگي و نابرابري اجتماعي ميلادي « سال بدي» براي اسرائيل بوده است.

در گزارش لاتت آمده است، نيمي از کودکان در خانوده‌هاي فقير اسرائيل در سال ۲۰۱۲ ميلادي مجبور شده‌اند کار کنند. بنابر اين گزارش، يکي از از هر ۵ کودک اسرائيلي نيز مجبور به ترک تحصيل شده است.

اين گزارش همچنين افزود، ۲۷ درصد از کودکان اسرائيلي، روزهايي را بدون غذا در اين سال سپري کرده‌اند. اين در حالي است که اين آمار در سال ۲۰۱۱ ميلادي، ۲۱ درصد اعلام شده بود.

اين گزارش افزود، ۱۰ درصد از کودکان در خانوده‌‌هاي فقير در سال ۲۰۱۲ ميلادي براي امرار معاش به تکدي در خيابان‌ها وادار شده‌اند که اين رقم در سال ۲۰۱۱ ميلادي سه درصد افزايش يافته است.

در اين گزارش، از ۶۷۵ نفر که از اين بنياد خيريه کمک دريافت مي کنند، نظر سنجي شده است. حدود ۶۹ درصد از پرسش شوندگان از مهار فقر و نابرابري اجتماعي به عنوان مهمترين چالش پيشروي رژيم اسرائيل نام برده‌اند.

اران وينتراب، مدير اجرايي لاتت گفت: « وضعيت نگران کننده کودکان فقر و موانع فزاينده‌اي که آن‌ها براي خروج از اين وضعيت با آن روبرو هستند، به ما هشدار مي‌دهد که نسل‌هاي بيشتري با فقر و پريشاني دست به گريبان خواهند بود.»

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: