چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۱ | ۱۴:۳۱

«هیلاری» مرض دارد یا تمارض؟

نماینده آمریکا در سازمان ملل در زمان جورج بوش، احتمال داد هیلاری کلینتون به یک بیماری که وی آن را «سیاسی» می‌خواند، تمارض کرده است تا از حضور در جلسه تحقیق درباره حمله بنغازی در ۱۱ سپتامبر بگریزد.


جان بولتن در مصاحبه با فاکس نیوز بیان کرد: هر مقامی در بخش امور خارجه هر کشوری با چنین ترفندی آشناست که برای فرار از حضور در جلسه یا کنفرانسی دست به تمارض به بیماری‌ای به نام «مرض دیپلماتیک» بزند!

بولتون در پاسخ به این خبر که کلینتون به دلیل بیماری ویروسی معدوی بیهوش شده و سرش صدمه دیده و به طور کم سابقه‌ای یکی از سفرهای خارجی خود را لغو کرده است، گفت، این یک «بیماری سیاسی از نوع وخیم» است و نیز ابراز امیدواری کرد مشکل کلینتون جدی نباشد.

سناتور جان کری، رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، در پاسخ به این گزارش تاکید کرد که کلینتون نباید طبق برنامه روز پنجشنبه برای شهادت دادن حاضر شود.

با وجود تصمیم کری برای اعزام معاونان هیلاری کلینتون برای شهادت به جای او، بولتون گفت: بالاخره روزی هیلاری کلینتون خود باید برای گواهی دادن در مورد حمله‌ای که جان چهار آمریکایی از جمله کریستوفر استیونز، سفیر آمریکا را گرفت، حاضر شود.

کلینتون، با سمت وزیر امورخارجه، رکورد دیپلماسی و سفر را با ۸۶۵ هزار مایل سفر به ۱۰۸ کشور شکسته است. مادلین آلبرایت، وزیر اسبق با سفر به کمتر از ۱۰۰ کشور رکورد دار قبلی بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: