یکشنبه 23 دسامبر 12 | 15:35

برگزاری شب‌های شعر انقلاب در تهران، اصفهان و شیراز

موسسه شهرستان ادب و مجمع شاعران اهل بیت (ع ) با همکاری حوزه هنری در نظر دارد در دی ماه در ۳ شهر از شهرهای کشورمان شب‌های شعر انقلاب را برگزار کند.


علی داوودی دبیر علمی شب‌های شعر انقلاب، خبر از برگزاری شب‌های شعر انقلاب در 3شهر کشورمان داد و گفت: شب‌های شعر انقلاب به همت موسسه شهرستان ادب با همکاری حوزه هنری و مجمع شاعران اهل بیت (ع) در 3 شب از شب‌های دی ماه در 3 شهر از شهرهای کشورمان داد.

وی افزود: شب‌های شعر انقلاب در شهرهای اصفهان، تهران و شیراز برگزار می‌شوند و نخستین شب شعر انقلاب هفتم دی ماه در شهر اصفهان با حضور شاعران این شهر و شاعران مطرح کشورمان برگزاری می شود.

دبیر علمی شب‌های شعر انقلاب اظهار داشت: دومین شب شعر 9 دی در تهران در تالار سوره حوزه هنری و با شعر خوانی شاعران مطرح انقلاب خواهد بود.

این مراسم از لحاظ حضور چهره های مطرح در عرصه شعر معاصر کشور و همچنین شعر خوانی بسیاری از بزرگان شعر انقلاب در سالهای اخیر بی سابقه است چنانچه در این مراسم سید علی موسوی گرمارودی، علی معلم دامغانی، یوسفعلی میرشکاک، علی انسانی، علی رضا قزوه، محمدعلی بهمنی، مصطفی محدثی خراسانی، عباس براتی پور، مرتضی امیری اسفندقه، قادر طهماسبی، حسین اسرافیلی، جواد محقق، پرویز بیگی حبیب ابادی، ناصر فیض، سعید بیابانکی، عبدالرحیم سعیدی راد، رضا اسماعیلی، سعید حدادیان، سعیدیوسف نیا، محمدرضا سهرابی نژاد، رضا جعفری، جواد محمد زمانی، ولی الله کلامی زنجانی، بیژن ارژن، علی محمد مودب، محمدمهدی سیار، علی داودی، میلاد عرفانپور، محسن عرب خالقی،محمود حبیبی کسبی، امید مهدی نژاد، محمدحسین نعمتی، محمدرضا طهماسبی، سارا جلوداریان، مریم آریان و … حضور و شعر خوانی خواهند داشت.

شیراز در 16 دی میزبان سومین شب شعر از شبهای شعر انقلاب است که در تالار حافط با حضور شاعران پیشکسوت و جوان انقلاب اسلامی استان فارسی و همچنین چهره های مطرح شاعر از تهران خواهیم بود.

داودی درباره زمان برگزاری این شب‌های شعر گفت: همه برنامه‌ها بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود و این شب‌های شعر انقلاب اولین دوره از برگزاری چنین شب‌های شعری در کشور است و ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد برگزاری این مراسم را در شهرها و استان‌های دیگر کشورمان خواهیم داشت و سعی شده است در شب شعرهای شیراز و اصفهان از شاعران مطرح استان در کنار شاعران مطرح کشور استفاده شود و در برگزاری این مراسم بعضی از نهادهای استانی ما را همراهی کردند.

گفتنی است برای تشریح بیشتر جزییات این برنامه نشست خبری شب‌های شعر انقلاب فردا دوشنبه ساعت 10 صبح در محل موسسه شهرستان ادب برگزار می‌شود و مسئولین برگزاری این مراسم و تنی چند از شاعران مدعو به ارائه توضیحات بیشتر در خصوص برنامه‌ها و اهداف این شب‌های شعر می‌پردازد.

نشانی موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب در سه راه طالقانی -روبروی سینما صحرا -پلاک 168 -طبقه 4 واقع است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: