سه‌شنبه 25 دسامبر 12 | 17:50

بی‌توجهی فیس‌بوک به آرا کاربرانش

رای گیری فیس‌بوک از کاربرانش در مورد تغییرات سیاست‌های حریم شخصی این سایت در حالی در روز دوشنبه متوقف شد که تاثیر عملی آن در هاله‌ای از ابهام است.


facebookایندیا تایمز نوشت: فیس‌بوک از کاربرانش پرسیده بود که آیا با تغییر سیاست‌های این سایت در مورد حریم شخصی موافقند یا نه و در حالی که اکثر کاربران با این تغییرات مخالفت کرده اند، مدیران فیس بوک مدعی هستند که تعداد افراد رای دهنده در حدی نبوده که تبعیت از نتایج آن لازم الاجرا باشد.

از مجموع کاربران فیس‌بوک بیش از ۶۶۸ هزار نفر در این رای گیری شرکت کردند که ۸۷ درصد آنها با تصمیم فیس‌بوک مخالفت کردند. مدیران این سایت می‌گویند چون تعداد مخالفان از ۳۰ درصد کل کاربران یک میلیاردی این سایت کمتر است نتیجه نهایی الزام آور نیست.

این در حالی است که کارشناسان مستقل معتقد هستند فیس‌بوک در حال بهانه جویی است و اصولا نباید انتظار داشت عموم کاربران این سایت از برگزاری نظرسنجی یاد شده مطلع شده یا به شرکت در آن علاقه داشته‌باشند.

برخی صاحب نظران هم می‌گویند این شیوه برای کسب اطلاع از نظرات افراد در فضای مجازی علمی و قابل اتکا نیست و نباید توقع داشت ۳۰۰ میلیون نفر در عرض چند روز در یک نظرسنجی اینترنتی شرکت کنند.

متخصصان امنیتی بیم دارند فیس‌بوک در آینده بی‌توجه به نظرات کاربران اطلاعات شخصی کاربران را بی‌محابا در اختیار شرکت‌های ثالث و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا قرار دهد و آزادی‌های شهروندی آنان را به خطر بیندازد.

انتهای پیام/.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: