دوشنبه 24 دسامبر 12 | 13:35

کیفرخواست مهدی هاشمی صادر می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب تهران از ایجاد دادسرای جرایم پولی و بانکی و محکومیت ۸۰ نفر دیگر مرتبط با پرونده فساد بزرگ مالی خبر داد. او هم‌چنین گفت که «علی‌اکبر جوانفکر» پس از مرخصی ۴ روزه خود را به زندان معرفی کرده است.


عباس جعفری‌دولت‌آبادی در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسراهای نواحی ۶ و ۱۹ گفت: با پیشنهاد ما و موافقت رییس قوه قضاییه به زودی دادسرای جرایم پولی و بانکی ایجاد می‌شود که این دادسرا به مسائل پولشویی، موسسات مالی غیرمجاز، معوقات و اختلاس‌ها رسیدگی می‌کند.

وی هم‌چنین اعلام کرد که پس از پرونده نخست فساد بزگ مالی که مورد رسیدگی قرار گرفت، از آن زمان تاکنون ۱۷ کیفرخواست دیگر مرتبط با این پرونده صادر شده و ۸۰ نفر نیز محکوم شده‌اند.

جعفری دولت‌آبادی در جمع خبرنگاران نیز در خصوص پرونده‌ای که برای فوت نیما نهاوندیان یکی از مجریان صداوسیما تشکیل شده در پاسخ به این سوال که آیا فرضیه قتل وجود دارد؟ گفت: بر اساس اطلاعاتی که دیشب گرفتم بحث قتل مطرح نیست. منتظر نظر پزشکی قانونی هستیم و تحقیقات تازه شروع شده است.

دادستان تهران همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد آخرین وضعیت علی‌اکبر جوانفکر گفت که وی امروز خود را به زندان معرفی کرد.

وی نیز در مواجهه با این پرسش که پرونده قضات کهریزک با چه اتهاماتی به دادگاه ارسال شده است، اظهار کرد: اعلام اتهام قبل از قطعیت حکم خلاف قانون است.

خبرنگار دیگری در مورد پرونده مهدی هاشمی سوال کرد که دادستان تهران پاسخ داد: به زودی پرونده مهدی هاشمی به دادگاه ارسال می‌شود.

خبرنگار دیگری با بیان اینکه باز هم گودبرداری‌های غیراصولی قربانی داد، خواستار توضیح دادستان تهران در این رابطه شد که وی گفت: این پرونده در دادسرای جنایی تشکیل شده اما مته‌مان آزاد شدند زیرا شهرداری کمک‌های خوبی برای اسکان خانواده‌ها انجام داد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دادستانی در خصوص اظهارنظر «رسایی» در رابطه با یکی از مسوولان نظام ورود کرده یا خیر؟ گفت: ما این موضوع را به دادسرای ویژه روحانیت ارجاع دادیم و اجازه دهید در آنجا رسیدگی شود.

وی هم‌چنین در مورد نتیجه کمیسیون یازده نفره در رابطه با مرگ ستار بهشتی، اظهارکرد: این بار کمیسیون یازده نفره‌ای از متخصصین مختلف هم از پزشکی قانونی و هم از سایر پزشکان تشکیل شد. حدود سه ساعت بررسی صورت گرفت و تقریبا نظریه قبلی تایید شد و گفتند به دلیل اینکه ستار بهشتی بیماری نداشته محتمل‌ترین دلیل مرگ می‌تواند ناشی از ضربه یا ضربات یا فشار شدید روانی باشد.

جعفری دولت‌آبادی در مورد تشکیل کمیسیونی برای متهم حادثه خیابان شهید مدنی، گفت: هنوز این کمیسیون تشکیل نشده و ما منتظر تشکیل آن هستیم.

وی در مورد میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها نیز گفت: رسیدگی به پرونده در دادسرا متفاوت است. پرونده‌هایی را داریم که ظرف یک هفته یا ۱۰ روز به نتیجه برسد و پرونده‌های دیگر هستند که شکات زیادی دارند. سعی ما این است که میانگین رسیدگی بیش از دو ماه نباشد.

خبرنگار دیگری خواستار توضیحات بیشتر دادستان تهران در مورد پرونده تعاونی اداره برق شد که دادستان پاسخ داد: این پرونده در ابتدا به دادگاه کیفری استان ارسال شد که این دادگاه آن را به دادگاه عمومی ارجاع کرد و هم‌اکنون این پرونده در مجتمع شهید قدوسی مطرح است.

دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا معاونت نظارت بر بازداشتگاه‌های موقت فعالیت خود را آغاز کرده است؟ اظهار کرد: به زودی این کار انجام می‌شود و امیدواریم در این ماه عملیاتی شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: