دوشنبه 24 دسامبر 12 | 16:24

«و اما قسط» مطالبه عدالت اجتماعی است

گفتگو از حامد فراهانی

مستند «و اما قسط» ساخته صالح کاهانی امروز در سومین جشنواره فیلم عمار به نمایش درآمد. این اثر 30 دقیقه ای با رویکرد عدالتخواهانه طی یک سال با هزینه شخصی و حمایت معنوی دبیرخانه جشنواره عمار ساخته شده است.


مستند و اما قسظ

 به گزارش تریبون مستضعفین مستند «و اما قسط» ساخته صالح کاهانی امروز در سومین جشنواره فیلم عمار به نمایش درآمد. این اثر 30 دقیقه ای با رویکرد عدالتخواهانه طی یک سال با هزینه شخصی و حمایت معنوی دبیرخانه جشنواره عمار ساخته شده است.

 کاهانی در گفتگو با تریبون مستضعفین گفت: ایده این کار از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص عدالت اجتماعی گرفته شده است .
این مستند به موضوع عدالت اجتماعی و دغدغه مستضعفین در کشور می پردازد و در بخشی دانشجویانی را که غیر اصولی و حساب نشده بیانیه‌هایی را به مسئولان می‌نویسند مورد نقد قرار می‌دهد و در بخشی دیگر به عملکرد نمایندگان مجلس می‌پردازد که به جای رسیدگی به مشکلات و دغدغه های اصلی مردم ، به درگیری های سیاسی در مجلس می پردازند و ازسوی دیگر فقر و مشکلاتی که در برخی مناطق کشور وجود دارد را در برابر اقدامات نمایندگان مجلس قرار می‌دهد و به فاصله زیاد مشکلات مردم با دغدغه های مطرح شده در مجلس توسط نمایندگان اشاره دارد.

وی درباره مشکلاتی که بر سر راه ساخت چنین آثاری وجود دارد گفت: از طرف سازمان ها و ارگان‌ها هیچ حمایت و کمکی برای ساخت این گونه مجموعه ها نمی شود و بهانه آن را این عنوان می کنند که شما کارگردان کار اولی هستید و حتی پس از ساخت نیز از سوی آنها به این آثار بی اعتنایی می‌شود .

وی با ابراز خوشحالی از به وجود آمدن و برگزاری منظم جشنواره عمار گفت : تنها جشنواره‌ای که تا به حال با تفکر اصیل انقلاب اسلامی همسو و در یک جهت بوده عمار است.
کاهانی با اشاره به این که در دومین دوره این جشنواره در قالب نماهنگ برنده فانوس بلورین شده بود گفت: دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که از سیاستگذاران این جشنواره است پس از اتمام دومین دوره علاوه براین که ارتباط خود را با من قطع نکرده بلکه مشوقی بوده برای ساخت کارهای بهتر و مهمتردر این زمینه و این ارتباط مستمر و حمایت های عمار بوده که باعث تشویق برای ساخت این چنین کاری شده است.

تیزر مستند و اما قسط

 1. hosein
  29 ژانویه 2013

  خود فيلم شو از كجا ميشه تهيه كرد

 2. جواد
  10 مارس 2013

  به نظرم بزودی قبل از انتخابات منتشر بشه!
  احتمالا بخاطر فضای داغون اقتصادی و همچنین برخی پلان ها که اشاره به تبلیغات اصولگرایان داره سرو صدا کنه

  منتظریم!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: