دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۵ دی ۹۱ | ۱۸:۳۳
ثريا فضاي علم در رسانه هاي كشور را نقد مي كند

خبرنگاران و رسانه ها در «ثریا» سوژه می‌شوند

ر اين برنامه چندين گزارش و مستند در نوبت پخش قرار دارند كه از آن جمله يك گزارش از تاثيراتي كه رسانه ها در شناسايي قهرمانان علمي كشور در ميان نوجوانان و دانش آموزان داشته اند خواهد بود و اين سوال از دانش آموزان مدارس پيگيري خواهد شد كه دانشمندان مهم كشور خودشان را چه قدر مي شناسند؟ و در مقایسه با آن ورزشکاران معروف را چقدر؟


بmedia-psyopه گزارش تریبون مستضعفین در بيست و چهارمين قسمت از برنامه تلويزيوني ثريا خبرنگاران علمي سوژه جذاب اين برنامه شده اند تا به اين بهانه وضعيت ژورناليسم علم در كشور نقد و بررسي شود.
در اين برنامه چندين گزارش و مستند در نوبت پخش قرار دارند كه از آن جمله يك گزارش از تاثيراتي كه رسانه ها در شناسايي قهرمانان علمي كشور در ميان نوجوانان و دانش آموزان داشته اند خواهد بود و اين سوال از دانش آموزان مدارس پيگيري خواهد شد كه دانشمندان مهم كشور خودشان را چه قدر مي شناسند؟ و در مقایسه با آن ورزشکاران معروف را چقدر؟
برنامه سازي علمي در تلويزيون يكي ديگر از قسمت هاي برنامه ثريا خواهد بود كه در آن دوربين ثريا سراغ يكي از تهيه كنندگان اصلي برنامه هاي علمي تلويزيون رفته تا اين نوع برنامه سازي و مشكلات و وقايع آن را براي بينندگان ثريا به نمايش در بياورد
دو مجله علمي معروف كشور با سابقه طولاني سوژه يكي ديگر از گزارش هاي ثريا شده اند تا با نگاهي به تاريخچه پر فراز و نشيب انتشار اين دو مجله، رويكرد آنها به موضوعات و اخبار علمي تبيين و روشن شود
نوع ترويج علم و فناوري در كشور روسيه و رسانه هاي آنجا نيز موضوع مستند ديگر برنامه اين هفته ثريا خواهد بود. هم انديشي ژورناليسم علم وفناوري كه با حضور فعالان رسانه اي اين حوزه برگزار شده است نيز از جمله قسمت هاي اين برنامه مي باشد.
همچنين در برنامه چهارشنبه اين هفته دکتر پرویز کرمی روابط عمومی و مشاور رسانه ای معاونت علمی فناوری رییس جمهور و وحید جلیلی فعال حوزه رسانه¬اي ميهمان برنامه و همچنین دو تن از فعالین مکتوب و دیجیتال بصورت تلفنی ارپاسخگوي سوالات مطرح در اين عرصه خواهند بود
گفتني است برنامه ثريا كاري از گروه اجتماعي شبكه اول سيما هر هفته چهارشنبه شب ها حدود ساعت بيست و سه و پانزده دقيقه از شبكه اول سيما پخش مي شود و مستند ها اخبار و گزارش هاي برنامه نيزدر پايگاه اطلاع رساني برنامه  قابل مشاهده و دريافت مي باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: