چهارشنبه 26 دسامبر 12 | 00:24

«آخوند چینی» در سالن 9 دی تبریز

حجت‌الاسلام عسگر آقایی، که در جشنواره‌ی سوم عمار، سوژه‌ی مستند «آخوند چینی دات کام» قرار گرفته، با حضور در سالن 9 دی تبریز، به تشریح وضعیت فرهنگی مسلمانان چین و ضرورت حضور فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور پرداخت.


به گزارش تریبون مستضعفین سالن 9 دی تبریز، در روز سوم اکران مردمی، میزبان «آخوند چینی» بود. حجت‌الاسلام عسگر آقایی، که در جشنواره‌ی سوم عمار، سوژه‌ی مستند «آخوند چینی دات کام» قرار گرفته، با حضور در سالن 9 دی تبریز، به تشریح وضعیت فرهنگی مسلمانان چین و ضرورت حضور فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور پرداخت.

آقایی، به سختی‌های یادگیری زبان چینی اشاره کرده و گفت: با همه‌ی این سختی‌ها، وقتی می‌بینم می‌توانم به هدایت حتی یک نفر کمک کنم، تمام خستگی از تنم درمی‌آید. او به غفلت دستگاه‌های فرهنگی از فضای فکری و فرهنگی چین نیز اشاره کرد و با اعلام اینکه تعداد طلاب مسلط به زبان چینی بسیار کمتر از نیاز حقیقی ماست، خواستار توجه بیشتر دستگاه‌های مسئول به چنین مسائلی شد.

آخوند چینی در تبریز حجت‌الاسلام آقایی از راه‌اندازی نخستین وبلاگ شیعی به زبان چینی و ارسال نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای با هزینه‌ی شخصی برای مخاطبین چینی هم سخن گفت.

مستند «آخوند چینی دات کام» به لحاظ تازگی موضوع، مورد استقبال مخاطبین تبریزی قرار گرفت؛ به طوری‌که دوبار در روزهای اول و سوم به نمایش درآمد.

حجت‌الاسلام آقایی، متولد تبریز است که از چند سال پیش با فر اگیری زبان چینی، به عنوان مبلغ، به کشور چین اعزام می‌شود.

  1. نائینی
    25 آوریل 2015

    سن این برادر چقدر است که توانسته در یک دوره کوتاه مدت 4 ماهه , سخترین زبان دنیا را یاد بگیرد و از ایشان بعنوان “وی طلبه ای مسلط به زبان چینی” یاد بشود.
    پس اینهمه ایرانی معتقد مسلمان که سالها در دانشگاههای چینی تحصیل کرده اند , بیخودی درس خوانده اند!؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: