چهارشنبه 26 دسامبر 12 | 11:41

لاریجانی: امروز مساله یک‌و به‌دوهای سیاسی نیست

این موضوع نه تنها رونقی را در تولید ایجاد نمی‌کند که تولید را به سمت قهقرا می‌برد؛ لذا باید دقیق و از سر مسئولیت‌شناسی مسائل را مورد بررسی قرار داد؛ چرا که موضوع حوزه منافع کشور است و حقوق ملت در اینجا قرار دارد.


علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی روز چهارشنبه مجلس با تبریک ولادت حضرت مسیح (ع) با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و انجیل ادامه داد: حضرت مسیح(ع) ماموریت خویش را مجاهدت معرفی می‌کند، بشارت این پیامبر الهی کجا و کج‌راهه دنیازدگی عصر مدرنیته کجا.

وی اظهار کرد: غفلت از راه مسیح انسان مدرسه عیسوی را که دستی در توحید و برادری و دستی در مجاهدت علیه ظلم و ستم داشت و مکتبی رهایی‌بخش بود به وادی سرگردانی و به تعبیر هایدگر انسان بی‌خانمان کشاند که به جای دلسپاری به ملک، مندک در ملک شد و مفتخر به بی‌ریشگی گردید و همین دنیاپرستی عامل تجاوزات و خونریزی‌ها و ستمگری‌های دنیای امروز ماست.

رییس مجلس با بیان این‌که «اگر غرب به آیین مسیح(ع) پایبند بود ندای صلح، عدالت، آرامش، برادری، توحید و معنویت در عالم طنین‌انداز می‌شد» خاطرنشان کرد: در آن شرایط خبری از مکر و منکری که آمریکا و ناتو در افغانستان، سوریه و فلسطین سامان دادند، نبود؛ لذا سردمداران غرب امروز آیین متعالی مسیح(ع) را واژگونه نمود، سیمای عرشی آن را به سیاهی فرشی بدل کرده‌اند و ملت ایران در قرن اخیر بخصوص در این سی و چهار سال پس از انقلاب به کرات با این چهره خشن و استعماری غرب مواجه بود که اگر از آیین مسیح(ع) هم سخنی به میان می‌آمد به عنوان ابزار پیشبرد اهداف استعماری خود بود.

 لاریجانی در ادامه با اشاره به نمونه‌هایی از رفتارهای سیاسی استعماری غرب، اظهار کرد: نمونه‌ای از این رفتارها را می‌توان در رفتار ناشیانه و فرصت‌طلبانه غرب در سال 88 شاهد بود که در آن سال در چنین ایامی فتنه‌ای چند وجهی علیه اسلام، انقلاب و ملت شکل گرفت؛ به طوری که در روز عاشورا به عزاداران حسینی توهین شد، با وقاحت شعائر حسینی مورد تمسخر قرار گرفت، ارزش‌های انقلاب و مردم مورد استهزا واقع گردید که غرور همه ملت را جریحه‌دار نمود.

وی افزود: مشاهده کردید که تبلیغات دجالان این واقعه مشمئزکننده را چگونه واژگونه ارائه کردند، اما ملت بزرگ ایران در 9 دی همان سال با قلب مجروح از این ستم مضاعف قیام نمود و قدرت خود را به همه فرصت‌طلبان داخل و خارج نشان داد.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: این ملت بزرگوار پس از انقلاب در فتنه ملی‌گراها و منافقین علیه لایحه قصاص با فرمان امام راحل به میدان آمد و حساب همه آنها و بنی‌صدر را یکسره کرد و این ملت عظیم‌الشان در جنگ به میدان آمد و دنیای غرب و شرق را خسته کرد و صدام را به رسوایی کشاند.

وی به فتنه 18 تیر اشاره کرد و گفت: این ملت در فتنه 18 تیر به میدان آمد و با حماسه 23 تیر سیلی محکمی به دغل‌کاران داخلی و خارجی زد. در 9 دی نیز ملت حسینی عاشورایی به صحنه آمد و گوشه‌ای از غیرت حسینی خود را در دفاع از ولایت و انقلاب به دشمنان فرصت‌طلب خارجی و غفلت‌زدگان داخلی نشان داد و آنان را به کلی مایوس نمود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه امروزه نیز توطئه‌های دیگری با ادبیات، مطالبات و مواجهات متفاوت در سر می‌پرورانند، خاطرنشان کرد: باید با دقت و بصیرت و اخلاص، کید و مکر آنان را برملا نمود و این هوشیاری در متن توده‌های ملت وجود دارد، اما سبک رفتاری ملت مجاهد ایران در درنوردیدن این فتنه‌ها چند درس آموزنده ارائه می‌نماید.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین درس اینکه مردم ایران مکتب اهل بیت (ع) را به جان پذیرفته‌اند و با حماسه حسینی حیات یافته‌اند. از دوران مشروطه که عده‌ای منور به فکر تلاش می‌کردند انسان‌گرایی را به جای اسلام‌گرایی جا بزنند و غرب را به جای حق بنشانند تا مارکسیست‌های قلابی و منافقین که منافقانه تلاش می‌کردند ماهیت فکر اسلامی را قلب کنند و تا عاشورای سال 88 که با وقاحت علیه شعائر حسینی گستاخی نمودند، ملت ایران با تمسک به حب ولایت اهل بیت (ع) این دسته‌جات را از مسیر راه خود کنار زد.

لاریجانی با بیان اینکه عشق به ولایت و اهل بیت (ع) یک امر ریشه‌ای در روح جمعی ملت ایران است، تصریح کرد: این موضوع هر مخالفی را به آتش قهر خود می‌سوزاند و کسان تصور نکنند که با ادبیات فریبنده و مکر سیاسی می‌توانند علاقه ملت را به راه روحانیت و مراجع تقلید عوض کنند؛ چرا که ملت ایران نشان داد بدیلی برای این صراط مستقیم قائل نیست.

وی با اشاره به درس دوم از این فتنه‌ها بیان کرد: مردم بزرگوار ایران نشان دادند که جوهره انقلاب با زندگی آنان گره خورده است. ممکن است مشکلات اجرایی و بی‌دقتی‌های مدیریتی باعث ناراحتی آنان شده باشد؛ مخصوصا گرانی‌های اخیر و بیکاری که دامن‌گیر کشور شده است، اما غرب دچار خواب آشفته نشود و از قیام 9 دی بفهمند دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام و شهدا روح کلی جامعه ایرانی است و مطمئن باشند ملت در مقابل ستمکاری امروز آمریکا یکدل و یکصدا ایستاده و از انقلاب خویش دفاع می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: سومین درس اینکه ملت شهیدپرور به خوبی دریافته است که عامل سرافرازی و اقتدار و استقلال و همبستگی ملت در ولایت فقیه بوده و هست چه در فتنه‌های زمان امام راحل و چه در فتنه‌های عصر رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، این رابطه عاطفی و روحی میان ملت و ولایت فقیه باعث گردید که انقلاب و دستاوردهای آن حفظ شود و همین عامل بود که در فتنه‌ها کار را یکسره می‌کرد به همین جهت استکبار جهانی و منحرفین داخلی همیشه این ستون استوار ملت را هدف‌گیری می‌کنند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه ملت ایران با رهبری همراه است، خاطرنشان کرد: ملت با ولایت فقیه است و توهمات ممکن است عده‌ای را دچار نسیان کند، اما ملت به موقع آنان را از خواب غفلت بیدار می‌کند. مجلس نیز نماینده همین ملت است و همان‌گونه که مستحکم در مقابل فتنه‌گران ایستاد در دفاع از کیان انقلاب و رهبری نیز خواهد ایستاد و کسی فکر نکند می‌تواند در این حیطه‌ها فضا را غبارآلود کند.

به گزارش ایسنا، رییس قوه مقننه با بیان اینکه غرب از امتحانات گوناگون ملت ایران ارزیابی حاصل کرده است، گفت: آنها دریافتند که در مصاف نظامی و امنیتی توفیق نمی‌یابند و مردم ایران از تیزهوشی و ایمان توامان برخوردارند و شگرد آنان را فهم می‌کنند؛ لذا صحنه مصاف را به قلمروی اقتصادی و سیاسی کشاندند.

وی ادامه داد: هدف آنان ضربه زدن به اصل انقلاب است، اما تاکتیک خود را عوض نمودند. امروز تورم و گرانی و بیکاری مهم‌ترین چالش کشور است که حریف برخی اشتباهات مدیریتی در حوزه اقتصاد را نیز به نفع نتیجه‌بخش بودن سیاست کینه‌ورزانه تحریم‌ها مصادره کرده و با فرصت‌طلبی این مسیر را دنبال می‌کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اولین گام این است که تحلیل روشن و واقعی از رفتار حریف و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشیم و نیروی خود را در جهت رفع نواقص مصروف نماییم و نه سایش توان یکدیگر.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه گام دوم این است که همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند موضوع اقتصاد مقاومتی و رونق تولید را مبنای هرگونه تصمیم‌گیری اقتصادی قرار دهیم، تصریح کرد: نجات کشور از چالش‌های موجود چه در زمینه گرانی و بهبود وضعیت معیشت مردم و چه در زمینه اشتغال در همین موضوع است.

وی افزود: هر تصمیمی در حوزه اقتصاد و مخصوصا درباره بودجه سال 92 باید کمک‌کننده به تولید و رونق‌بخش آن باشد و به استقلال اقتصادی کشور مخصوصا در محصولات استراتژیک کشاورزی مدد رساند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برخی آرا که این روزها مطرح شده است نه تنها کمکی به رونق تولید و کنترل تورم نمی‌کند که تورم سرسام‌آوری را بر ملت تحمیل می‌نماید، گفت: این موضوع نه تنها رونقی را در تولید ایجاد نمی‌کند که تولید را به سمت قهقرا می‌برد؛ لذا باید دقیق و از سر مسئولیت‌شناسی مسائل را مورد بررسی قرار داد؛ چرا که موضوع حوزه منافع کشور است و حقوق ملت در اینجا قرار دارد.

لاریجانی با بیان اینکه امروزه مساله یک و به دوهای کم‌حاصل سیاسی نیست که البته کار نادرست و فرصت‌سوزی است، خاطرنشان کرد: مجلس در شرایط فعلی وظیفه خود را صبوری می‌داند؛ لکن مساله تورم و گرانی و بیکاری امری نیست که ذیل تعارفات و توهمات انتخاباتی قرار گیرد.

وی ادامه داد: دولت توان و توشه خود را در لایحه بودجه در حل این دو موضوع به خرج دهد. اگر مبنای کار این باشد که مجلس در کنترل گرانی و رفع بیکاری همکاری صمیمانه‌ با دولت خواهد داشت.

رییس قوه مقننه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها به حق تذکر دادند که در این مسائل همانند هدفمندی یارانه‌ها موضوع به تصمیم مجلس مربوط است و طرح این مسائل در جامعه قبل از اینکه به مجلس داده شود و مورد بررسی کارشناسی واقع گردد و به تصمیم رسیده شود چه فایده دارد، جز این است که تورم را افزایش می‌دهد همان‌گونه که این روزها قیمت ارز افزایش یافت؟

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی قطعا تحت فشار تصمیم نخواهد گرفت و مبنای کار مجلس، کارشناسی واقع‌بینانه اقتصادی خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه بیان کرد: بحث در گسترش قلمروی مدیریتی نیز در شرایط فعلی وجهی ندارد و هر قوه تعریفی مشخص در قانون اساسی دارد و کسانی که با قانون اساسی آشنا هستند توجه دارند که روح قانون اساسی تمرکز مدیریت بی‌قید و شرط را نمی‌پذیرد؛ لذا با فرض اینکه یک بحث نظری است، مفسر این امور شورای نگهبان است و این امر نیز بیان گردیده لذا از نظر قانونی خلائی وجود ندارد.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط کشور،‌ طرح اینگونه امور جز متلاطم کردن فضای سیاسی کشور اثری بر آن ندارد.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی امیدوار است همه اراده‌ها به جای طرح اینگونه مسائل معطوف به حل مشکلات معیشتی مردم و رفع گرانی و بیکاری شود و اینگونه اراده‌های مسئولیت‌شناس را قدر می‌نهیم و از خداوند متعال می‌خواهیم همگان را در طریق هدایت خود قرار دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: