شنبه 29 دسامبر 12 | 15:07

انتقاد سعید قاسمی از آزادی مهدی هاشمی

سعید قاسمی از عملکرد دستگاه قضا به خاطر آزادی مهدی هاشمی با وجود داشتن پرونده های متعدد انتقاد کرد.


سعید قاسمی، فعال سیاسی و استاد دانشگاه، شب گذشته در مراسم بزرگداشت شهدای فتنه 88 که با حضور پرشور مردم در مسجد اعظم برگزار شد، به اهمیت 8 ماه نبرد ملت ایران در جنگ نرم پس از انتخابات اشاره کرد و افزود: عده ای با بازی های سیاسی سعی در کوچک نشان دادن این اراده بزرگ ملت ایران دارند.

عضو قرارگاه عمار با اشاره به کوتاهی رسانه ملی در دوران پس از انتخابات سال 88 ابراز داشت: طولانی شدن ایام فتنه 88 به دلیل کوتاهی صدا و سیما بود.

وی در ادامه تصریح کرد: زمانی که صدا و سیما از فتنه 88 سخن می گوید همانند این است که عده ای از مریخ به زمین آمده و فتنه ای را در کشور ایجاد کردند و پس از شکست دوباره به مریخ بازگشتند.

قاسمی با بیان این که برخی مردودین فتنه هنوز بروز فتنه در کشور در سال 88 را باور نکرده اند، ابراز داشت: در اوایل روزهای پس از انتخابات، خارج نشینانی که به منافقان داخلی دستور می دادند گمان کردند که انقلاب اسلامی را سرنگون کردند.

این استاد دانشگاه با بیان این که روبرو شدن عامه مردم با پیچدگی فتنه کمتر از خواص بود، ابراز داشت: ملت ایران در 9 دی با جان و دل برای دفاع از حریم ولایت به صحنه آمده بود.

وی با بیان این که لغزش بزرگان و خواص جامعه در فتنه 88 باعث تأسف و تأثر شد، تأکید کرد: اگر برخی ها به انقلاب اسلامی خیانت نمی کردند، جایگاه کشور به مراتب بالاتر از وضعیت فعلی بود.

قاسمی تبیین صحیح مسائل را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: اگر حماسه بزرگ 9 دی به خوبی تبیین نشود، نسل آینده ممکن است دیدگاهی متفاوت نسبت به 9 دی داشته باشد همان گونه که اکنون فرزندان ما دیدگاه صحیحی از جنگ ندارند.

این استاد دانشگاه با بیان این که 9 دی پیروزی مردم بر جریانی بود که از دل انقلاب بر آمده بود، تأکید کرد: جریانات 8 ماه پس از انتخابات به قدری دارای ظرافت های خاص بود که تاریخ نگاران باید تا سال از این پیچدگی های بنویسند.

عضو قرار گاه عمار فتنه 88 را به نوعی برکتی برای نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: اگر فتنه گران صبر می کردند و سال آینده در انتخابات شرکت می کردند، به دلیل سابقه انقلابی و شهرت 4 سال گذشته، در صورت پیروزی، آینده نظام مشخص نبود.

فعال سیاسی کشور با انتقاد از دستگاه قضا به خاطر آزادی مهدی هاشمی، اظهار داشت: مهدی هاشمی که از سران فتنه بود چرا با داشتن 14 پرونده مختلف از زندان آزاد شد؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: