دوشنبه 31 دسامبر 12 | 14:45
پنجمین روز جشنواره مردمی فیلم عمار

«پیام دریافت شد» از محبوبیت امام در اندونزی می‌گوید

حسام آبنوسی

پنجمین روز از جشنواره مردمی فیلم عمار با اکران های بسیاری همراه بود که «پیام دریافت شد»، «تا تو هستی» و «آش انقلابی» از آن جمله بودند.


تریبون مستضعفین- حسام آبنوسی

پیام دریافت شد به کارگردانی «مهدی خادم الفضه» به موضوع نقش و تاثیر انقلاب اسلامی ایران و شخصیت رهبر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در کشور اندونزی اشاره دارد که کارگردان به خوبی توانسته این موضوع را بیان کند. اندونزی که بزرگترین کشور مسلمان است و اکثریت مسلمان آن نیز از اهل سنت می‌باشند اما مردم آن علاقه بسیاری به شخصیت الهی امام خمینی(ره) دارند.

خادم الفضه دوربین خود را به میان اقشار مختلف مردم اندونزی برده و با ایشان به مصاحبه پرداخته و از تاثیر شخصیت امام خمینی(ره) بر مردم اندونزی حکایت کرده است. از نکات جالب توجه در این مستند محبوبیت شخصیت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در میان جوانان اندونزیایی است که از قاب تصویر خادم الفضه به نمایش در آمده و مصاحبه های وی با جوانان دانشگاهی بر این موضوع مهر تایید می‌زند.از دیگر نکات جالب توجهی که در این مستند به آن پرداخته شده است و تصویرگر محبوبیت شخصیت امام است نام گذاری فرزندان ایشان به اسما امام مانند: آیت الله خمیه نی، روح الله، آیت الله و… می‌باشد.

«کاوه سجادی حسینی» در یک داستانی کوتاه با عنوان تا تو هستی به تلاش یک خواهر و برادر جهت محیا شدن برای لحظه تحویل سال نو پرداخته است. در این اثر کوتاه که یعقوب شعیبی نیز به ایفای نقش در آن پرداخته بود خواهر و برادر که در شهر تهران غریب بوده و به دور از خانواده به سر می‌برند تمام وسایل هفت سین را تهیه می‌کنند و به مزار شهدا می‌روند تا سال نو را در کنار قبور شهدای جنگ تحمیلی تحویل کنند.

گروه فیلم‌سازی راوی مستندی کوتاه با عنوان آش انقلابی را به جشنواره آورده بود. «محسن اردستانی رستمی» کارگردان این مستند به روایت تصویر یک پیر زن روستایی پرداخته که جهت سلامتی سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان آش نذری پخته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: