دوشنبه 31 دسامبر 12 | 13:30

اینفوگرافیک: رواج فیلم‌های خصوصی در فضای مجازی

علی‌رغم گسترش روزافزون تکنولوژی و ارائه انواع فناوری‌های جدید در زمینه رایانه و نیز گوشی‌همراه؛ بسیاری از والدین از چگونگی روند ارائه این فناوری‌ها و نیز حتی اپلیکیشن‌های موجود بر روی گوشی کودکان و نوجوانان خود هیچ گونه آگاهی‌ای ندارند.


 نوجوانان و جوانان به تناسب شرایط زمانی‌ای که در آن بدنیا آمده‌اند با جدیدترین تکنولوژی‌ها در ارتباط بوده و نحوه تعامل و استفاده از آن را بخوبی می‌دانند. گاهی بسیاری از نوجوانان و جوانان از نا‌آگاهی والدین سوء استفاده کرده و اوقات خود را بی‌خود و بی‌جهت در فضای سایبر که آلوده به انواع مفاسد و حتی مشکلات امنیتی‌است؛ می‌گذرانند.

این‌جاست که نبود مشاوره‌ای درست از جانب والدین منجر به آن می‌شود که نوجوانان از روی ناآگاهی و سادگی خود در فضاهایی هم‌چون شبکه‌های اجتماعی به راحتی به دوستان مجازی خود اعتماد می‌کنند و ویدیو‌ها یا تصاویر شخصی و حتی خانوادگی خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند.

آیا زمان آن نرسیده است که والدین لحظه‌ای در مورد سلامت روح و روان فرزندان خود در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی بیاندیشند؟

در این‌جا اینفوگرافیکی را ارائه می‌دهیم که تنها به ارائه آماری از مقدار زمانی که نوجوانان به چت‌کردن، بارگذاری فایل‌های تصویری در شبکه‌های اجتماعی و در فضای وب اختصاص می‌دهند را ارائه کرده است.

انتهای پیام/.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: