دوشنبه 31 دسامبر 12 | 15:45
حبیب‌الله بهمنی:

عمار؛ تلاش مبارکی از سوی فیلم‌سازان جوان است

کارگردان فیلم «سیب و سلما» در خصوص برگزاری سومین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: جشنواره عمار که با عنوان مردمی برگزار می شود و با شناختی که من تا کنون از این جشنواره پیدا کردم می تواند جشنواره ای موفق در آینده باشد.


حبیب الله بهمنی؛ کارگردان فیلم «سیب و سلما» گفت: موفقیت جشنواره عمار به دلیل ماهیت جشنواره ای آن نیست، بلکه ای جشنواره جریانی عظیم و مردمی را در حوزه فرهنگ راه می اندازد. در حال حاضر در سینمای ایران خلأ احساس می شود؛ جشنواره عمار در مسیر پر کردن این خلأ قدم بر می دارد. برگزاری جشنواره عمار تلاش مبارکی از سوی فیلم سازان جوان است و امیدوارم که از آینده خوبی برخوردار باشد.

بهمنی در خصوص تفاوت این جشنواره با دیگر جشنواره ها همچون فجر گفت: ویژگی های جشنواره عمار با جشنواره فجر تفاوت دارد، در حقیقت جشنواره فجر یک جشنواره حرفه ای است که به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت دهه فجر برگزار می شود.

وی در این خصوص ادامه داد: جشنواره فجر گزارشی از سینمای حرفه ای و مصلح جهانی است و با نگاه جشنواره عمار تفاوت دارد که همانا حرفه ای بودن جشنواره فجر و آماتور بودن جشنواره عمار است.

بهمنی در خصوص ابعاد جشنواره عمار گفت: جشنواره عمار به دلیل نگاه گسترده مردمی و سوژه های خاص می تواند به جشنواره ای هم سنگ جشنواره فجر تبدیل شود، و به مانند آن از اعتبار بالایی برخوردار باشد.

وی در خصوص چشم انداز این جشنواره افزود: جشنواره عمار به دلیل مردمی بودن می تواند با توجه و حضور گسترده فیلمسازان به جشنواره ای مطرح تبدیل شود. همان طور که از نام جشنواره عمار بر می آید، این جشنواره بیشتر به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از نگاه مردم می پردازد.

وی با اشاره به اینکه در دل جشنواره عمار یک مجموعه اتفاقات پسندیده شکل می گیرد افزود: در اثنای برگزاری این جشنواره اقدامات پسندیده ای صورت می گیرد که می توان به تربیت نیروی انسانی اشاره کرد؛ تربیت نیروی انسانی متعهد و حرفه ای از میان فیلم سازان آماتور می تواند به عنوان پشتوانه ای برای سینمای حرفه ای ایران باشد و به تقویت این سینما در ایران کمک کند.
کارگردان «لوح فشرده» در ادامه اشاره کرد: جشنواره عمار با ظرفیت های نهفته خود می تواند نیازی را جبران کند که متأسفانه سینمای انقلاب تا کنون در برطرف کردن آن موفق نبوده است. جشنواره عمار در آینده می تواند بستری را فراهم کند که منجر به تربیت نیروی انسانی مناسب در سطح جهان شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: