دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۲ دی ۹۱ | ۱۰:۲۲

ونزوئلا برای چاوز دعا کرد

پس از اعلام ابتلای هوگو چاوز به عوارض جدید پس از عمل جراحی سرطان، دولت ونزوئلا جشن‌های رسمی سال نوی میلادی را لغو کرد.


همزمان با شب سال نوی میلادی، مقامات و شهروندان ونزوئلا با حضور در کلیساهای سراسر این کشور برای سلامت و بهبودی، «هوگو چاوز» دعا کردند.

بنا بر این گزارش، وزاری کابینه ونزوئلا ظهر روز گذشته در کاخ ریاست جمهوری این کشور برای سلامتی چاوز، مراسم دعا برگزار کردند.

پس از اینکه «نیکولاس مادورو» معاون و جانشین رئیس جمهور ونزوئلا، از ابتلای چاوز به عوارض جدید پس از عمل جراحی سرطان خبر داد، دولت ونزوئلا، جشن های رسمی سال نو میلادی را لغو کرد.

این گزارش افزود: همچنین در حدود 300 شهروند ونزوئلا، در شب سال نو میلادی، در کلیسای سن‌فرانسیس در شهر کاراکاس حضور یافته و برای چاوز دعا کردند.

گزارش‌های رسیده حاکی است که سال 2013 در ونزوئلا در حالی آغاز شده که همه چیز تحت تاثیر بیماری چاوز و احتمال عدم بازگشتش به کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری (10 ژانویه)، قرار گرفته است.

مادورو پیش از این در اظهاراتی گفته بود که که چاوز پس از عمل جراحی سرطان دچار عوارض جدید شده و وضعیت وی «حساس» است.

وی درباره این عوارض، اطلاعاتی ارائه نداد اما پیش از این گفته می‌شد که چاوز دچار عفونت تنفسی شده است.

مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کردند طبق قانون اساسی این کشور، در صورت غیبت رئیس جمهور، انتخابات جدید باید ظرف 30 روز برگزار شود.

اما مادورو در اظهاراتی با اشاره به اینکه مفاد قانون اساسی ونزوئلا اجرا خواهد شد، گفت که چاوز می‌تواند دربرابر دادگاه عالی سوگند یاد کند حتی اگر مداوای سرطان موجب شود وی نتواند دهم ژانویه (21 دی‌ماه) برای مراسم ادای سوگند در ونزوئلا حاضر شود.

همچنین «دیوسدادو کابیو» رئیس مجلس ملی و کنگره ونزوئلا اعلام کرده بود که در صورتی که چاوز نتواند در مراسم تحلیف ریاست جمهوری حاضر شود،‌ دستور برگزاری انتخابات جدید را صادر نمی‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: