پنج‌شنبه 25 فوریه 10 | 20:35

افرادی كه قانون و رای مردم را نمی پذيرند صلاحيت حضور در چارچوب نظام را از دست داده‌اند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، در سخنان مهمی، نظام اسلامی را نظامی مبتنی بر اطاعت از پروردگار و «نقشه و هندسه» الهی خواندند و با اشاره به فتنه پس از انتخابات تأكید كردند: مسئله اساسی، حفظ هویت نظام و مرزها و شاخص های آن است و كسانیكه هندسه و هویت نظام را كه در قانون اساسی و حكمیت و داوری قانون متبلور شده است قبول دارند جزو مجموعه نظام بشمار می آیند اما افرادی كه با حرف و عمل و تحریك، این مبانی را زیر پا می گذارند به دست خودشان صلاحیت حضور در مجموعه عظیم نظام را از دست می دهند.


881206-1حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، در سخنان مهمی، نظام اسلامی را نظامی مبتنی بر اطاعت از پروردگار و «نقشه و هندسه» الهی خواندند و با اشاره به فتنه پس از انتخابات تأكید كردند: مسئله اساسی، حفظ هویت نظام و مرزها و شاخص های آن است و كسانیكه هندسه و هویت نظام را كه در قانون اساسی و حكمیت و داوری قانون متبلور شده است قبول دارند جزو مجموعه نظام بشمار می آیند اما افرادی كه با حرف و عمل و تحریك، این مبانی را زیر پا می گذارند به دست خودشان صلاحیت حضور در مجموعه عظیم نظام را از دست می دهند.
رهبر انقلاب اسلامی، آیه شریفه «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول» را اساس و مبنای نظام اسلامی دانستند و افزودند: اطاعت از” خط و نقشه پروردگار برای سعادت جوامع انسانی”، مرتبه ای بالاتر از اطاعت در مسائل و عبادات فردی دارد و تحقق آن نیازمند تلاش جمعی یك ملت است و «جمهوری اسلامی ایران» نیز نتیجه و تبلور اطاعت از راه و هندسه الهی است.
ایشان، در تبیین اهمیت حیاتی اطاعت از راه و برنامه پروردگار در سرنوشت یك ملت خاطرنشان كردند: در نظامهای اجتماعی غلط و غیرالهی، اقدامات فردی نمی تواند كشور و جامعه را به سعادت برساند اما در نظامهای متكی بر نقشه الهی، تخلفات فردی قابل اصلاح و مشكلات و نقائص قابل رفع است و این واقعیت، اهمیت بی نظیر تشكیل نظام مبتنی بر نقشه الهی را در سعادت ملتها اثبات می كند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حفظ اصل نظام و مرزهای هویتی آن را، چالش واقعی و اصلی ملت ایران با زورگویان جهانی در سی ویك سال اخیربرشمردند و افزودند: وجود نظام اسلامی و آثار پربركت آن در بیداری و تحرك دنیای اسلام، منافع مستكبران عالم را به خطر انداخته و همه ظالمان و مستبدان جهان را به همدستی و معارضه شدید با جمهوری اسلامی كشانده است لذا همه باید  در حفظ وتحكیم نظام و اركان آن، تمام تلاش خود را به كار گیرند.
ایشان با تأكید بر «توحید» به عنوان پایه اصلی نظام، عدالت و «كرامت انسان و خواسته ها و آرای مردم» را پایه های دیگر نظام اسلامی خواندند و افزودند: در پرتو این نگاه اسلامی، نقش و حضور مردم و مظهر مهم آن یعنی انتخابات ،از مسائل اصلی جامعه و كشور به شمار می آید و به همین علت انتخابات در جمهوری اسلامی، امری واقعی است نه صوری و تقلیدی.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به فرمان امام علی (ع) به مالك اشتر درباره ترجیح دادن رضایت عامه بر خواست خواص افزودند: اساس انتخابات، حضور مردم و دخالت دادن آرای عامه در مسائل كشور است كه این مسئله  آثار پربركتی از جمله  ناامیدی روزافزون دشمن از مقابله با نظام را به همراه می اورد.
رهبر انقلاب اسلامی اساس فتنه پس از انتخابات را، نفی آرای مردم، خدشه وارد آوردن به حضور ملت و اتهام و تهمت به نظام برشمردند و تأكید كردند: افرادی با ارتكاب این گناه بزرگ حاضر نشدند در مقابل قانون، ” داور و شیوه داوری كه قانون تعیین كرده است”، تسلیم شوند.
ایشان در تشریح آثار مثبت انتخابات در نظام اسلامی ،آرای مردم در انتخابات را نتیجه تشخیص خود آنها دانستند و افزودند: در نظام اسلامی برخلاف غالب كشورهای مدعی دمكراسی، باندهای قدرت و ثروت تعیین كننده آرای مردم نیستند و ملت به تشخیص خود تصمیم می گیرد البته ممكن است این تشخیص در موردی غلط باشد اما بهرحال تصمیم مردم است و باید در مقابل آن تسلیم بود.
ایشان، رقابت سالم، افزایش نشاط جامعه، قدرت بیشتر نظام و تحول در مدیریت را از دیگر بركات حضور مردم در انتخابات نظام اسلامی برشمردند و افزودند: بهترین شكل استمرار یك نظام اجتماعی تحول در عین ثبات است و بر همین اساس در جمهوری اسلامی ضمن حفظ ثبات و هندسه اصلی، رقابتهای انتخاباتی و تحولات ناشی از آن در چارچوب نظام صورت می گیرد و طبعاً اگر كسی در اقدامی غلط ،با شكستن این چارچوب وارد رقابتهای انتخاباتی شود از قواعد صحیح انتخاباتی خارج شده است .
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مرزبندی شفاف و صریح با دشمنان نظام را از دیگر ضروریات حضور در رقابتهای انتخاباتی خواندند و افزودند: كمرنگ كردن مرزها  خطایی فاحش است و باعث سردرگمی مردم می شود بنابراین  باید از مخالفان نظام اعلام برائت شود و مرزها كاملاً روشن باشد.
ایشان در همین زمینه خاطرنشان كردند: اگر مرزها شفاف نشود عده ای می توانند با قصد خیانت و بدون اینكه شناخته شوند وارد چارچوب شوند ضمن اینكه عده ای دیگر نیز بدون آنكه متوجه باشند  از مرزها خارج می شوند بنابراین عدم مرزبندی اشتباهی بزرگ است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ترجیح مصالح و منافع ملی بر منافع شخصی و حزبی را از دیگر ضروریات برگزاری انتخابات سالم برشمردند و تأكید كردند: انتخاباتی كه با این ویژگیها انجام شود بدون شك موجب رضایت و نشاط مردم و پیشرفت كشور خواهد بود.
ایشان موقعیت كنونی نظام را در موارد فراوانی، به مراتب بهتر از گذشته خواندند و خاطرنشان كردند: امروز نفس گرم امام راحل عظیم الشأن در میان ما نیست و حادثه ای مانند دفاع مقدس نیز كه موجب غیرت و جوشش مردم و جوانان می شد، وجود ندارد اما 31 سال پس از پیروزی انقلاب ،مردم و بویژه جوانان در كمال پاكی و آراستگی روحی، حماسه بی نظیر 22 بهمن امسال را بوجود می آورند و روز بزرگ و فراموش نشدنی نهم دی را می آفرینند.
ایشان با تجلیل از احساس مسئولیت، بصیرت تحسین برانگیز، غیرت، همت و آمادگی ملت بخصوص جوانان در دانشگاهها و در جامعه افزودند: مردم امسال گرمتر و متراكم تر از هر زمان به میدان شتافتند چرا كه احساس خطر كردند و فهمیدند كسانی به بهانه انتخابات و مسائل بعد از آن، بر چهره نظام پنجه می كشند و افرادی كه گاهی نام امام و انقلاب و نظام اسلامی را هم می آورند با حرف و عمل و تحریك، درست نقطه مقابل اهداف نظام ایستاده اند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم قدرشناسی مسئولان از مردم افزودند: باید مبنای این حضور تعیین كننده ملت یعنی دینداری و اطاعت از خدا را درك كنیم و با خدمت و جدیت بیشتر آن را قدر بشناسیم.

881206-24

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جبهه گسترده دشمنان ملت ایران افزودند: مراكزی كه عمدتاً به دست صهیونیستها و كمپانیهای بین المللی كنترل می شود با همه امكانات به مقابله با  نظام اسلامی ادامه می دهند و در داخل هم كسانی با تكرار حرفهای آنان، مورد اعتماد دشمنان قرار می گیرند و زمینه ضربه به نظام اسلامی را برای آنان فراهم می كنند اما بیداری عظیم و شوق آفرین ملت، ایمان آنان و علاقه مندی و پایبندی مردم به مبانی نظام، پشتیبانی پروردگار را به همراه آورده است و ملت و كشور در زمینه های مختلف به پیش رفته اند.
ایشان با تأكید مجدد بر مرزبندی با دشمنان نظام اسلامی، در مسائل اصلی و هویتی، اختلاف نظر در مسائل فرعی را حتی موجب پیشرفت دانستند و افزودند: هر حرفی و هر اقدامی ابتدا باید با وظیفه اصلی یعنی حفظ و تقویت نظام اسلامی سنجیده و سپس بیان یا انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامی در تشریح علت تكرار مكرر ضرورت بصیرت خواص به غفلت برخی خواص در دوران مشروطه اشاره كردند و افزودند: در آن هنگام ماهیت حقیقی توطئه های غربزده ها كشف نشد و آن انحراف اساسی بوجود آمد اما این اشتباه نباید تكرار شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حساسیت امام خمینی و برخورد بسیار قاطع ایشان در مقابله با جریانهای مخالف قانون قصاص اسلامی افزودند: امام جامع الاطراف ما، ماهیت حقیقی آن مسئله را درك كرد و به همین علت آن گونه برخورد نمود.
رهبر انقلاب اسلامی، حساسیت برروی كلیت نظام را اصل شمردند و با تاكید بر لزوم تفكیك مسائل درجه دو با مسائل اصلی افزودند : در مسائل فرعی اختلاف نظر مهم نیست و قابل حل است اما باید با مرزبندی روشن در مسائل اصلی، صف كسانی  كه پایبند هویت نظام هستند با كسانی كه مخالف دینداری مردمند و با قانون معارضه می كنند مشخص شود .
ایشان نظام اسلامی را كشتی نجات خواندند و با تأكید بر دعوت از همه افراد و عناصر برای حضور در چارچوب نظام  افزودند: افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می كنند عملاً خود را از این كشتی نجات خارج می كنند و صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می دهند كه از دست داده اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، مسئله مجلس خبرگان را بسیار مهم و استثنایی خواندند و افزودند: خبرگان مجموعه علمای صاحب نام و مورد اعتماد مردم در همه قضایا به ویژه مسئله بسیار مهم انتخاب رهبری و مسائل مربوط به آن هستند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تشكر از اعضای خبرگان و رئیس محترم آن ابراز امیدواری كردند تلاشهای آنان مورد رضای پروردگار قرار گیرد.
در ابتدای این دیدار آیت‌لله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان گفت: این اجلاسیه خبرگان تحت تأثیر حضور گسترده مردمی در راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن، از نشاط و آمادگی بیشتری برخوردار بود و جلسات طولانی مجلس خبرگان در فضایی آرام و توأم با انگیزه بالا برگزار شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: علاوه بر اعضای مجلس خبرگان، دو میهمان، اوضاع داخلی و سیاست خارجی را تشریح كردند.
آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان در گزارشی از دو روز اجلاس خبرگان گفت: هفتمین اجلاسیه دوره چهارم مجلس خبرگان با سخنان ریاست مجلس آغاز شد و در ادامه چند تن از اعضای مجلس خبرگان به طرح دیدگاههای خود پرداختند.

 1. ایمان
  26 فوریه 2010

  طرح – چهارشنبه سوری سبز
  http://www.freeimagehosting.net/uploads/15cca207d3.jpg

  توضیحات: ساختمان پشت جلبکها بیت العدل فرقه ضاله بهائیت میباشد
  تصویر داخل آتش بوفومت نماد شیطانی کابالیستها

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.