یکشنبه 22 آگوست 10 | 12:05

تنها تفاوت مهم رفتگر با فوتبالیست میلیونی

چرا عادل در هیچ زمانی نپرسید اقای دایی آن موضوع قرارداد پیراهن تیم ملی چه شد؟ یا چرا باید 800 میلیون بابت نرفتن به جام جهانی شما بگیرید؟


مازیار ناظمی گوینده ورزشی صداوسیما در مطلب جدید وبلاگ خود با اشاره به حضور 2 ساعته علی دایی در برنامه 90 و حواشی این مساله نوشت: کل کل حقوقی علی دایی و فدراسیون فوتبال برای بسیاری از مخاطبان نود چرا باید جالب می بود؟

چرا عادل در هیچ زمانی نپرسید اقای دایی آن موضوع قرارداد پیراهن تیم ملی چه شد؟ یا چرا باید 800 میلیون بابت نرفتن به جام جهانی شما بگیرید؟ اصلا چرا باید ما تا ساعت سه بامداد در یک رسانه عمومی مباحث حقوقی و سنگین سرمربی سابق تیم ملی را دنبال کنیم، چند نفر قانع شدند ؟ …
البته این وسط نکته جالب برای من، رقمهای کلان فوتبال بود که گفته میشد عرف است ،300 میلیون تومان به محض اینکه سوت آغاز تمرین تیم ملی را زدی و … در کشور ما توسعه یافتگی در تمام سطوح انجام نشده است. بیایید بررسی کنیم بهترین صنعتگران این ممکلت در هر رشته ای در سال چقدر درآمد دارند؟ یا دانشجویان و متخصصان علمی که در واقع قهرمانان فکری کشور هستند با چه حقوقی و مزایایی می روند فوتبالی را می بینند که سرمربی و بازیکن آن به ترتیب چهار و سه میلیون تومان برای یک برد پاداش گرفته اند ….
از نگاه دیگر آیا فقط فوتبال شادی را به ما ارزانی میکند یا هر کسی در هر مسئولیتی با رفتار درست و سالم می تواند برای جامعه و کشور نشاط و شادابی را به ارمغان بیاورد. آیا همین رفتگر محل ، بدون اینکه او را بشناسید و هر روز محله شما را تمیز و پاکیزه نگه می دارد اسباب شادی نیست ؟ تنها تفاوت مهم او با فوتبالیستها در طلبکار نبودن از عالم و ادم است . معتقدم این شکل پرداخت سوژه ها در تلویزیون برای بیننده عام که از همه جای ایران نود را دنبال میکند به جای امیددهی و حداقل تفهیم برخی حقایق این فوتبال ، سرخوردگی ایجاد میکند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.