یکشنبه 22 آگوست 10 | 17:40

اعلام آمادگی برای دفاع از کشور

قطعاً ایمان، عزم و وحدت مردمی و رهبری مقتدارنه و هوشمندانه ی مقام معظم رهبری در کنار توانمندی های نظامی ایران اسلامی همان عواملی است که تن هر دشمنی را به لرزه در می آورد و حمله نظامی به ایران اسلامی را به «حماقت» تبدیل کرده است.


تریبون مستضعفین – 31 مردادماه به پاس مجاهدت‌ها و تلاش‌های خالصانه‌ی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌ی خودکفایی صنایع دفاعی و نظامی کشور با تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا «روز صنعت دفاعی» نام‌گذاری شده است.
این روز که هرساله شاهد رونمایی از پیشرفته‌ترین تجهیزات دفاعی و دستاوردها و افتخارات صنایع دفاعی کشور هستیم به نمادی از شکست‌پذیری تحریم‌ها و شکوه توانمندی و استعداد جوانان ایرانی در صنعت دفاعی نظامی کشور مبدل شده است.

رونمایی از جدیدترین محصولات دفاعی کشور در روز صنعت دفاعی امسال باتوجه به تحریم‌های اخیر شورای امنیت و اتحادیه اروپا و نیز تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی و آمریکا بر علیه کشورمان بازتاب گسترده‌ای در سطح جهان داشت و بار دیگر جهانیان را در بهت و حیرت فرو برد. این رسانه‌ها که همواره سیاست اطلاع رسانی خود را به انکار و سرپوش گذاشتن بر اخبار پیشرفت‌های علمی ایران در سایر حوزه ها متمرکز کرده‌اند در اطلاع رسانی از پیشرفت‌های نظامی کشور رویه‌ای متفاوت در دستور کار خود قرار می‌دهند. این رسانه‌ها علاوه بر اینکه اینگونه خبرها را بایکوت نمی کنند بلکه همواه به عنوان «تیتر یک» و «خبر فوری» در رسانه های نوشتاری و تصویری خود انعکاس می دهند و به تحلیل این رویدادها می پردازند.
شبکه ی رسانه ای غرب با مصاحبه و برگزاری میزگردها و دعوت از باصطلاح صاحبنظران در این حوزه سعی می کنند سیاست همیشگی ایران هراسی را به مخاطبان خود القاء کنند و ایران را کشوری جنگ طلب، غیرقابل اطمینان و تهدیدی برای امنیت جامعه جهانی معرفی کنند.

در همین راستا دوباره شاهد بودیم با شلیک موفقیت آمیز «موشک قیام» و رونمایی از «جت بمب افکن کرار» رسانه های غربی بویژه آمریکایی، انگلیسی و رژیم صهیونیستی همان سیاست نخ نمای گذشته خود را در پیش گرفته و تمام تلاش خود را در انحراف افکار عمومی بکار بردند. به عنوان مثال بی بی سی فارسی به نقل از رابرت گیتس از «توانایی» ایران در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین ابراز نگرانی کرده است و در توجیه این نگرانی گفته است: « ایران می تواند با این ابزار در عراق و افغانستان برای آمریکا “دردسر” درست کند»

همگان می دانند که سیاست نظامی ایران همواره «تدافعی» بوده است و هیچگاه در طول قرن ها یکبار هم شروع کننده جنگ و «تهاجمی» نبوده است و این مدعیان هستند که کارنامه ی پلیدی در تجاوز، جنایت، اشغال و آدمکشی داشته و دارند. در همین رابطه رهبری معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با کارگزاران نظام می فرمایند: « در قضيه‌ى تبليغات آمريكائىِ ضد جمهورى اسلامى هم، به نظر من واقعاً ناحق‌ترين كارى است كه دشمنان ما ميكنند؛ چون بدترين ناقض حقوق بشر، خود آمريكائى‌هايند. واقعاً اينجورى است. آنجائى كه دنبال يك منفعتى هستند، جان انسانهاى بيشمار برايشان ميشود بى‌ارزش، اصلاً هيچ حقى قائل نيستند؛ آنجائى كه نوبت خودشان ميشود، طلبگار ميشوند.»

از سوی دیگر هدف و پیام رونمایی از این تجهیزات مدرن و پیشرفته دفاعی چیزی جز اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای دفاع از کشور در مقابل هرگونه تهدیدات نظامی دشمنان نیست؛ تهدیداتی که اگرچه جدید نبوده و نیستند و همواه از ابتدای انقلاب وجود داشته است اما دشمنان باید بدانند کوچکترین تجاوز به این کشور با طوفانی ترین پاسخ مواجه خواهد شد و منافع آنها در سراسر جهان به خطر خواهد افتاد. به نظر می آید اشاره کوتاه رهبری برای آنانی که در تصورات خود خیال خام حمله به ایران را می پرورانند کافی باشد آنجا که رهبر معظم انقلاب می فرمایند: « در قضيه‌ى تهديد نظامى هم كه البته بعيد است چنين حماقتى را بكنند؛ ليكن اگر چنانچه چنين تهديدى به وجود بيايد، همه بايد بدانند كه ميدان اين مقابله فقط منطقه‌ى ما نيست؛ ديگر ميدانش گسترده‌تر خواهد بود.»

قطعاً ایمان، عزم و وحدت مردمی و رهبری مقتدارنه و هوشمندانه مقام معظم رهبری در کنار توانمندی های نظامی ایران اسلامی همان عواملی است که تن هر دشمنی را به لرزه در می آورد و حمله نظامی به ایران اسلامی را به «حماقت» تبدیل کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.