یکشنبه 06 ژانویه 13 | 19:21

شاید «چمران» به جشنواره برسد

به گفته حسن نجاریان قائم مقام بنیاد فارابی امیدها برای حضور فیلم چمران در جشنواره سی‌ویکم فجر همچنان وجود دارد و رایزنی‌ها هنوز ادامه دارد. او به رسیدن فیلم به جشنواره امیدوار است.


حسن نجاریان قائم‌مقام بنیاد فارابی اعلام کرد: همچنان برای حضور فیلم «چمران» در جشنواره تلاش می‌کنیم.

اسامی فیلم‌های پذیرفته شده در جشنواره سی‌و‌یکم دیروز اعلام شد و جای خالی چمران در آن به شدت جلب نظر می کرد. در این میان خیلی‌ها معتقد بودند که چند روز صبر کردن برای حضور آخرین فیلم حاتمی‌کیا در جشنواره بهای گزافی نیست.

نجاریان می‌گوید: مقررات جشنواره برای ما مشخص کرده است که فیلم‌ها باید در زمان مشخصی برای جشنواره آماده شوند و ما هم نهایت تلاشمان را کردیم که در این زمان مصوب فیلم را به جشنواره برسانیم اما میسر نشد و نهایتا این اتفاق نیفتاد.

به گفته نجاریان تمایل خود حاتمی‌کیا و بنیاد فارابی شرکت فیلم چمران در جشنواره است اما باید همه شرایط برای این حضور مهیا باشد.

نجاریان جلوه‌های ویژه فیلم چمران را به شدت سنگین می‌داند و می‌گوید: مراحل فنی فیلم چمران به شدت وقت گیر شده است و ما قادر به پیش‌بینی در مورد زمان آمده شدن نهایی فیلم نیستیم.

قائم‌مقام بنیاد فارابی در عین حال معتقد است که علت حرف‌های عباسیان خاص دبیر جشنواره فجر در مورد نرسیدن فیلم به جشنواره را درک نمی‌کند و حدس می‌زند که احتمالا ناشی از فشارهای کاری زیاد او باشد. هر چند که این احتمال را هم رد نمی‌کند: «شاید هم حرف‌های او در رسانه‌ها بد منعکس شده است.»

نجاریان نهایتا می‌گوید ما فیلم را در زمانی که آماده باشد دوباره به دفتر جشنواره خواهیم فرستاد اما تصمیم‌گیری نهایی با آنهاست که جشنواره را از حضور حاتمی‌کیا محروم کنند یا شانس حضور او و فیلمش را داشته باشند.

به گفته نجاریان امیدها برای حضور فیلم چمران در جشنواره سی‌ویکم فجر همچنان وجود دارد و رایزنی‌ها ادامه دارد و او به حضور فیلم در جشنواره امیدوار است.

فیلم زندگی شهید چمران، فیلمی که قادر است مسیر جشنواره امسال را تغییر بدهد سرانجام در جشنواره به نمایش درمی‌آید؟ التهاب احتمالا تا آخرین روز جشنواره ادامه خواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: