یکشنبه 06 ژانویه 13 | 20:15

روی تخت بیمارستان یاد رضا برجی افتادند

نایب رئیس شورای عالی سینما احوالپرسی از هنرمندان را وظیفه خود دانست و خاطرنشان کرد: قصد داشتم زودتر این عیادت صورت گیرد اما به خاطر مشغله کاری و سفرهای استانی چنین امکانی فراهم نشد.


«سیدمحمد حسینی» روز یکشنبه با حضور در بیمارستان آتیه تهران، ضمن عیادت از «رضا برجی» در جریان روند درمانی این هنرمند مستند ساز دوران هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت.

حسینی در این ملاقات ضمن آرزوی شفای عاجل برای این هنرمند مستند ساز با مضمون دفاع مقدس و مقاومت و پایداری، ابراز امیدواری کرد با استقامت و پایداری که این هنرمند در دوران جنگ تحمیلی و حضور در میادین مختلف جنگی، اکنون نیز با روحیه ای مضاعف و جهادی، بهبودی کامل را کسب کند و هرچه سریعتر به عرصه فعالیت های هنری باز گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید که این وزارتخانه هرگونه حمایتی را برای درمان کامل رضا برجی به عمل خواهد آورد.

نایب رئیس شورای عالی سینما احوالپرسی از هنرمندان را وظیفه خود دانست و خاطرنشان کرد: قصد داشتم زودتر این عیادت صورت گیرد اما به خاطر مشغله کاری و سفرهای استانی چنین امکانی فراهم نشد.

رضا برجی که سال‌هاست در حوزه دفاع مقدس به تولید فیلم و مستند می‌پردازد، به دلیل عوارض شیمیایی ناشی از جنگ تحمیلی از روز 11 دی ماه در بیمارستان آتیه تهران بستری شده است.

وی متولد 1343و با سابقه حضور 75 ماهه در جبهه های دفاع مقدس بیش از 6بار نیز مجروح شده است. این مستند ساز برجسته دفاع مقدس در سال 1388در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر از سوی سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

مستند بلند «سواحل اشک و زیتون» از جنگ 33 روزه لبنان، سالهای گلوله و زنبق، مادران صربرنیستا، لعل بدخشان از کارهای ارزشمند رضا برجی است. همچنین سریال 26قسمتی در امتداد غدیر که هم اکنون از شبکه اول سیما درحال پخش است کاری مشترک از رضا برجی و محمود جوانبخت به شمار می آید که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تهیه شده است.

فیلم داستانی «در راه مانده» جدیدترین اثر رضا برجی است که برای جشنواره فجر امسال آماده اکران است. برجی پس از جنگ تحمیلی با سفربه کشورهایی که گرفتار جنگ بودند از جمله سومالی، چچن، افغانستان، آذربایجان، ارمنستان، کشمیر، بوسنی، کوزوو، عراق و… به عنوان خبرنگار جنگی شناخته شد. این فیلم ساز مستند برجسته کشور با حضور در 14 جنگ بزرگ دنیا در دهه های اخیر و ساخت مجموعه های مستند از این جنگ ها رکورد تازه ای به نام خود ثبت کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: