سه‌شنبه 24 آگوست 10 | 12:49

حرف اصلی رهبری در دیدار با دانشجویان چه بود؟

رهبر معظم انقلاب با اشاره به انجام واجبات، نماز را از همه‌ى واجبات مهمتر دانستند و بر دو نکته ی «اول وقت» و «با حضور قلب» بودن نماز سفارش کردند و فرمودند: نماز را به وقت بخوانيد، با توجه و با حضور قلب بخوانيد.


تریبون مستضعفین: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان که در چند روز گذشته برگزار شد توصیه ها و سفارشات مهمی را به دانشجویان و قشر جوان ایراد فرمودند. مهمترین بخش آن دیدار توصیه های اخلاقی رهبر معظم انقلاب بود که ایشان آن بخش از بیانات خود را «حرف اصلی» خود دانستند و فرمودند اگر بخواهند به بچه‌هاى صلبى و نسبىِ خودشان هم «بهترين سفارش» را بكنند، همين حرف اصلی را خواهند زد.

مقام معظم رهبری با تاکید بر دل های پاک و زلال در دوران جوانی در پاسخ به این سؤال که راه ها رسیدن به قله های سعادت و معنویت چیست فرمودند: « در درجه‌ى اول، ترك گناه. گفتنش آسان است، عملش سخت است؛ اما ناگزير است. دروغ نگفتن، خيانت نكردن، از لغزشهاى گوناگون جنسى و شهوانى پرهيز كردن، از گناهان پرهيز كردن؛ قدمِ مهمترينش اين است. بعد از ترك گناه، انجام واجبات، و از همه‌ى واجبات مهمتر، نماز است.»

ایشان با اشاره به انجام واجبات، نماز را از همه‌ى واجبات مهمتر دانستند و بر دو نکته ی «اول وقت» و «با حضور قلب» بودن نماز سفارش کردند و فرمودند: «همه‌ى كار انسان تابع نماز است. نماز را به وقت بخوانيد، با توجه و با حضور قلب بخوانيد. حضور قلب يعنى بدانيد كه داريد با يكى حرف ميزنيد؛ بدانيد يك مخاطبى داريد كه داريد با او حرف ميزنيد. اين حالت را اگر در خودتان تمرين كرديد، اگر توانستيد اين تمركز را ايجاد كنيد، تا آخر عمر اين براى شما ميماند. اگر حالا نتوانستيد بيست سال بعد سخت است، بيست سال بعدش سخت‌تر است؛ بعد از آن، كسى اگر از قبل نكرده باشد، خيلى خيلى سخت است. از حالا عادت كنيد اين تمركز را در حال نماز در خودتان ايجاد كنيد و به وجود بياوريد.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.