چهارشنبه 09 ژانویه 13 | 16:10

رستم قاسمی در بین ۱۰ مرد تاثیرگذار سال

این فهرست اما یک انتخاب جالب هم برای ایرانی ها دارد: رستم قاسمی وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران.


نشریه معتبر «فوربس» به تازگی فهرستی از تاثیرگذارترین مردان قدرتمند زمین در سال ۲۰۱۲ منتشر کرده است. «کارولین هوارد» نویسنده این مطلب، گفته این فهرست ۷۱ نفره را از بین ۷.۱ میلیارد نفر در جهان انتخاب کردن کار دشواری بوده است. برای انتخاب نام هایی که در فهرست نهایی این نشریه قرار گرفته اند، قاره ها، صنایع و افراد بسیاری مورد بررسی دقیق قرارگرفته اند.

یکی از مواردی که در این فهرست به چشم می خورد طیف سنی متفاوت مردان حاضر در این لیست است. جوانترین فردی که در میان تاثیرگذارترین مردان جهان در سال ۲۰۱۲ قرار گرفته «مارک زوکربرگ» موسس شبکه اجتماعی فیسبوک است. او با ۲۸ سال سن عنوان جوانترین میلیاردر حاضر در این فهرست را نیز به خود اختصاص داده است. اما مسن ترین فردی که در این فهرست جایی برای خود دست و پا کرده «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود » پادشاه عربستان با ۸۸ سال سن است. این فهرست اما یک انتخاب جالب هم برای ایرانی ها دارد: رستم قاسمی وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران.

رستم قاسمی

رستم قاسمی ـ ۴۸ ساله

رئیس اوپک: سردار رستم قاسمی به عنوان وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و رئیس دوره ای اوپک شناخته می شود. مهندس رستم قاسمی در کنار فارغ التحصیلی در رشته مهندسی عمران، یکی از فرماندهان مهندسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی و از جانبازان جنگ ایران و عراق نیز هست. رستم قاسمی در سال ۱۳۴۳ در شهر اسیر از توابع شهرستان لامرد استان فارس متولد شده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: