پنج‌شنبه 10 ژانویه 13 | 21:11

دلایل مجلس برای توقف فاز دوم هدفمندی

لاریجانی اظهار داشت:‌ یکی از دلایلی که مجلس تصمیم گرفت امسال فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشود این بود که تولید نباید دچار مشکل شود؛ در شرایطی که تورم زیاد است، برق، آب و گاز نباید گران شود، ما موافق کمک کردن به مردم هستیم اما به شرط آنکه گازوئیل شش برابر و بنزین پنج برابر نشود چرا که کشور ما تحمل این مسئله را ندارد.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه طی سخنانی در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهر گلپایگان اظهار داشت: برای من افتخاری است که در شهر گلپایگان حضور دارم چرا که این شهر به نام بزرگان سپاه است مفتخر است؛ حوزه علمیه قم و شیعیان به مرجع عظیم‌الشأن حضرت آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی افتخار می‌کند و حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی شخصیت نادری است که انشالله خداوند او را حفظ کند.

وی در ادامه با طرح این سوال که چرا پیامبر(ص) در اواخر عمرش نگران امت اسلام بود، افزود:‌ پیامبر در طول 23سال تلاش کرد که مردم عصر جاهلیت را تغییر دهد و تمدن جدیدی را به وجود آورد.

لاریجانی ادامه داد: ‌نگرانی پیامبر این بود که تمدن جدیدی که به وجود آمده به شرایط قبل برگردد؛ بعد از پیامبر خیلی‌ از عناصر جاهلیت در حال برگشت بودند و این یعنی پیش‌بینی پیامبر به واقعیت پیوست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توحیدی بودن یک جامعه اصل بسیار مهمی است، اضافه کرد: گاهی می‌بینیم غربی‌ها با برخی مقررات جمهوری اسلامی ایران مبارزه می‌کنند و برای آن قطعنامه صادر می‌کنند و می‌گویند که چون قوانین اسلامی را تصویب کرده‌ایم این کار را انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: چندی پیش یک مجنون، ادعای امام زمان بودن کرد که این فرد دستگیر شد اما غربی‌ها در قبال این مسأله موضع گرفتند و گفتند، ما آزادی بیان نداریم.

لاریجانی تصریح کرد: آزادی بیان برای رشد و ترقی مردم است نه اینکه خرافه‌گرایی رایج شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌فیلم‌های مبتذل که غربی‌ها پخش می‌کنند آیا برای این است که ذهن‌ها ترقی پیدا کند؟ خیر آنها می‌خواهند با تابلوی آزادی برخی اهداف دیگر را دنبال کنند.

لاریجانی با بیان اینکه غربی‌ها ماده پرستی را مبنا قرار داده‌اند، اضافه کرد: اخوت و برادری بین مسلمانان یکی از نکاتی بود که پیامبر اسلام(ص) پایه‌گذاری کرد و فرمودند که مؤمن باید آیینه مؤمن باشد.

وی گفت: یکی از خصوصیات جامعه نبوی این است که مؤمنین باید همیشه آماده جهاد باشند.

رییس مجلس ادامه داد: امروز در منطقه ما کشورهای اسلامی کم نیستند؛ اما چرا این کشورها عزت ندارند و با یک تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا مثل پادو در منطقه ولو می‌شوند؛ اینها دولت نیستند بلکه دلالند؛ این کشورها لباس مجاهدت را از تن خود درآورده‌اند و به همین دلیل اینطور شده‌اند.

وی اظهار داشت: این کشورها گاز، نفت و امکانات دارند و مردمشان هم مسلمان هستند اما چون در قصرهای شیشه‌ای زندگی می‌کنند و اهل مجاهدت نیستند، به وضع کنونی گرفتار شده‌اند.

لاریجانی با بیان اینکه ویژگی اصلی بسیج داشتن روحیه مجاهدت است، افزود: امروز ملت ایران با همه دسیسه‌های دشمن سرافراز زندگی می‌کند که این به خاطر داشتن روحیه مجاهدت است.

لاریجانی با بیان اینکه راهی که ملت ایران انتخاب کرده راه توحید و برادری است، گفت: باید خدا را شکر کنیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که بوی ولایت می‌دهد و فرهنگ اهل بیت در آن است.

وی در ادامه با ذکر این مسئله که به سمت فقر حرکت کردن فخر نیست افزود: البته دارا بودن هم فخر نیست ولی به هر حال کشور باید دارا شود و پیشرفت کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور با مشکلاتی مواجه است که دو بعد دارد، یک بعد آن مسائل خارجی است که دشمن طی آن مسائلی مثل هسته‌ای را بهانه قرار داده است؛ اگر مسئله هسته‌ای هم نبود آنها مسئله دیگری پیدا می‌کردند چرا که نمی‌خواهند ما بر اساس اسلام زندگی کنیم.

وی اظهار داشت: مصوباتی که کنگره آمریکا دارد و گاهی رئیس‌جمهور آمریکا هم آن را امضاء‌و ابلاغ می‌کند برای افزایش فشارها در مردم است.

وی گفت: ما کشوری غنی هستیم و باید مدیریت‌ها در داخل طوری باشد که از منابع داخلی درست استفاده کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: تنها راه پیش روی ما برای موفقیت این است که به فرمایشات رهبری در زمینه‌های اقتصادی توجه داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی یک حریف سخت داریم که به ما زور می‌گوید و ما هم می‌خواهیم مقاومت کنیم باید در تهیه مایحتاج اولیه خودکفا باشیم؛ کشور ما در صنعت گامهای خوبی برداشته و باید کمک کرد که صنعتگران کارشان را انجام دهند.

لاریجانی اظهار داشت:‌ یکی از دلایلی که مجلس تصمیم گرفت امسال فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشود این بود که تولید نباید دچار مشکل شود؛ در شرایطی که تورم زیاد است، برق، آب و گاز نباید گران شود، ما موافق کمک کردن به مردم هستیم اما به شرط آنکه گازوئیل شش برابر و بنزین پنج برابر نشود چرا که کشور ما تحمل این مسئله را ندارد.

لاریجانی اضافه کرد: گران کردن محصولات و انرژی به تولید در شرایط فعلی لطمه می‌زند و علت مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی همین بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس نظراتی که رهبری فرمودند عملی می‌کند، چرا که اعتقاد داریم این راه سعادت ملت را تأمین می‌کند و انشالله با این مسیر گردن‌کلفت‌های بین‌المللی مأیوس می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: