سه‌شنبه 15 ژانویه 13 | 20:35

نامه 65 فعال و كانون فرهنگي مشهد مقدس به رئيس قوه قضائیه

حال که دادگاه محاکمه مهدی هاشمی پیش رو است، شنیده می‌شود خانواده ایشان فشارهای زیادی را به دستگاه قوه قضائیه وارد می‌کنند تا در روند قانونی این پرونده اخلال ایجاد کنند. هر چند سران فتنه در پیش مردم رسوا شده‌اند، اما انتظار مردم از قوه قضائیه اجرای عدالت و قانون است.


مهدی هاشمیفعالان فرهنگی مشهد مقدس در نامه سرگشاده خود با اشاره به مطالبه مردم در ۹ دی برای محاکمه و برخورد با مسببین و عاملین اصلی فتنه ۸۸، بلند شدن برخی صدا‌ها در هفته‌های اخیر با رویکرد تطهیر سران فتنه را نتیجه کم توجهی به این مطالبه مردم و رهبر معظم انقلاب برشمردند.
این نامه در ادامه با اشاره به خسارت‌های بزرگ اتهام تقلب برای فضای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و سیاست خارجی کشور این سوال مهم را مطرح کرده است، که به راستی آیا قرار نیست مسببین طرح این دروغ و تهمت بزرگ به نظام به سزای اعمال خیانت‌بار خود برسند.
در پایان این نامه نیز از قوه قضائیه خواسته شده است در برگزاری دادگاه مهدی هاشمی، این اتهامات بزرگ نیز در نظر گرفته شود و بر این اساس قضاوتی عادلانه و جامع و بدون تاثیر از فشارهای سیاسی خانواده وی انجام پذیرد.
در ادامه متن کامل این نامه سرگشاده به همراه مساجد و فعالان فرهنگی امضاء کننده آن را  می‌خوانید:
ریاست محترم قوه قضائیه؛ آیت الله آملی لاریجانی
سلام علیکم ؛

سخت‌ترین قسمت عدل عبارت است از آن‌جائی که طرف مقابلِ عدل، اقویا هستند؛ زیر بار نمی‌روند، زور می‌گویند، متوقعند. اینجا باید ایستادگی کرد. (مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و مسئولین قوه قضائیه، تیر ماه سال ۸۸)

همان‌طورکه مستحضرید در فتنه سال۸۸ برخی از اعضای خانواده آقای هاشمی رفسنجانی به طور رسمی مردم را به شورش و آشوب دعوت کردند و تا حد ممکن از جایگاه خویش سوء استفاده نمودند، که این موضوع نیز باعث رنجش مردم، و به یکی از مطالبات اصلی میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر کشور در روز ۹دی تبدیل شد.

اما نه تنها دستگاه قضا در این زمینه اقدامی فوری همانند برخورد اخیر با اراذل و اوباش نکرد، بلکه به نظر می‌رسد در این زمینه با متهمین گزینشی و با تعلل برخورد شده است. در طی برگزاری دادگاه محکومیت عاملان فتنه بار‌ها نام مهدی هاشمی را به عنوان صحنه گردان اصلی اغتشاش‌های خیابانی شنیدیم، اما وی بلافاصله پس از التهابات به بهانه سرکشی از واحدهای دانشگاه آزاد به انگلیس رفت و با وجود اینکه اشاره بسیاری از معترفین به او ختم می‌شد، فشار قانونی چندانی از سوی دستگاه قضایی برای بازگشت وی صورت نگرفت؛ تا اینکه پس از سه سال در مهرماه۹۱ این آقازاده به تهران بازگشت و تنها پس از سپری کردن ۸۱روز بازداشت با وثیقه ۱۰میلیاردی از زندان آزاد گشت.

حال که دادگاه محاکمه مهدی هاشمی پیش رو است، شنیده می‌شود خانواده ایشان فشارهای زیادی را به دستگاه قوه قضائیه وارد می‌کنند تا در روند قانونی این پرونده اخلال ایجاد کنند. هر چند سران فتنه در پیش مردم رسوا شده‌اند، اما انتظار مردم از قوه قضائیه اجرای عدالت و قانون است.

جناب آیت الله آملی لاریجانی تأخیر در رسیدگی به این پرونده باعث شد تا صداوسیما نیز نقش این خانواده محترم را در فتنه سال۸۸ نادیده بگیرد و برخی اشخاص و گروه‌های سیاسی نان به نرخ روزخور هم برای ادامه بازی‌های سیاسیشان، دیگر سران فتنه را بی‌تقصیر بشمارند، که همه این‌ها را باید نتیجه کم‌توجهی به مطالبه مردم و رهبری در محاکمه سران و عاملین و آمرین اصلی فتنه دانست.

ریاست محترم قوه قضائیه! به نظر شما اتهام مهدی هاشمی و دیگر سران فتنه چیست؟ آیا قبول ندارید که اینان تهمت بزرگ تقلب را در انتخابات ریاست‌جمهوری پس از حضور چهل میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی زدند و به اعتماد برخی از مردم به نظام خدشه وارد کردند؟! آیا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اید که این مدعیان قانون، رأی اکثریت مردم را که‌‌ همان جمهوریت نظام است را با یک دروغ بزرگ که از ماه‌ها قبل از انتخابات در گوش‌ها می‌خواندند، انکار کردند؟!

به نظر شما مسئول دودستگی و شکافی که بین مردم در آن مقطع زمانی اتفاق افتاد کار کیست؟! و چه کسانی با پول دانشگاه آزاد و از راه اغتشاش و آتش‌زدن می‌خواستند رهبر انقلاب را تحت فشار قرار دهند تا ۱۱میلیون اختلاف رأی را نادیده بگیرند؟! دیدید که عده‌ای حرمت روز عاشورای امام حسین (ع) را شکستند. به عقیده شما محکمه عدل چه حکمی باید برای بسترسازان به این بی‌حرمتی بدهد؟! و عامل بی‌ثباتی به وجود آمده در ۸ماه که آثار منفی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی و سیاسی و بین‌المللی گذاشت، کیست؟!

امضاکنندگان نامه معتقدند اگر حکمی قرار است درباره مهدی هاشمی و دیگر افراد صادر شود حتماً باید به این خیانت‌های مهم توجه اساسی شود، چرا که می‌بینیم برخی تلاش دارند جرم این افراد نادان و بعضاً معاند را در حد یک اشتباه ناچیز و نهایتاً شکستن چند شیشه بانک و… جلوه دهند و با سلام و صلوات و البته کمی فشار همه چیز را به خیر و خوشی به آخر رسانند و حتی پا را فرا‌تر گذاشته تا با مطالبه‌گری از نظام، جای متهم و شاکی را عوض کنند.

جناب آیت الله آملی لاریجانی! استقلال قوه قضائیه بار دیگر درآزمون بزرگی قرار گرفته است که انشاالله باتدبیر ومدیریت جنابعالی به پیشرفت درعدالت وقانون منجر خواهد شد.
لذا ما فعالان فرهنگی مساجد مشهد مقدس از شما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر به مطالبه مردم به شکل عادلانه وجامع (بادرنظرگرفتن اتهامات مختلف وپنهان فتنه گران) رسیدگی و گزارش آن را در اسرع وقت به مردم اعلام فرمایید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: