چهارشنبه 16 ژانویه 13 | 17:51

روابط ترکیه با سوریه در «بحران در سوریه»

در پنجمین قسمت از مستند «بحران در سوریه» به موضوع تاریخچه روابط ترکیه و فراز و فرود روابط سیاسی – اقتصادی این کشور با سوریه پرداخته خواهد شد .


مستند بحران در سوریه

به گزارش تریبون مستضعفین پنجمین قسمت از مجموعه مستند «بحران در سوریه» چهارشنبه 27 دی ماه ساعت 16:30 از شبکه خبر پخش می شود.

در جدیدترین قسمت از مستند «بحران در سوریه» به موضوع تاریخچه روابط ترکیه و فراز و فرود روابط سیاسی – اقتصادی این کشور با سوریه پرداخته خواهد شد .

مرزبندی سوریه پس از جنگ جهانی اول، اختلافات ارضی و تاریخی سوریه با ترکیه، حساب های تسویه نشده ترکیه و سوریه با یکدیگر، دو روی سکه روابط مشکوک دوستانه ترکیه با سوریه و بازی سیاسی ترکیه در تحولات سوریه از جمله موضوعاتی است که در قسمت پنجم مستند «بحران در سوریه» به آنها پرداخته خواهد شد.

در این برنامه کارشناسان سوری و لبنانی چون محمد نورالدین، شریف شحاده، علی قاسم، بسام ابوعبدالله و وئام وهاب به تحلیل روابط ترکیه با سوریه و دورنمای تحولات این دو کشور می پردازند .

تاکنون چهار قسمت از مجموعه مستند «بحران در سوریه» از شبکه خبر پخش شده است. در قسمت اول این مجموعه با عنوان «آتشفشان دمشق» به تحلیل روند اتفاقات و حوادث سوریه از زمان شروع بحران تاکنون، در قسمت دوم با عنوان «سلاح» به چرایی و چگونگی ورود سلاح به بحران سوریه، در قسمت سوم به ریشه اصلی بروز بحران در سوریه که همانا حمایت دولت اسد از جریان مقاومت در منطقه است و در قسمت چهارم موضوع دخالت خارجی در بحران سوریه، مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته بود .
مجموعه مستند «بحران در سوریه»
با موضوع تحولات سیاسی – امنیتی سوریه در دو سال اخیر، به همت گروه سیاسی شبکه خبر تولید شده و هر هفته شنبه ها و چهارشنبه ها ساعت 16:30از شبکه خبر پخش
می شود .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: