چهارشنبه 16 ژانویه 13 | 19:00

مبلغان دین نباید از غیر خدا بترسند

آیت الله مصباح یزدی تاکید کرد: مبلغان دین نباید از هیچ کسی جز خدا بترسند، کسانی که می خواهند در امر تبلیغ موفق باشند باید خشیت داشته باشند و خود را برای موانع و مشکلاتی که بر سرراه تبلیغ قرار دارد آماده کنند.


آیت الله محمدتقی مصباح یزدی شب گذشته (26 دی) در دیدار با مسئولان و اعضای کمیته مساجد ستاد دهه فجر که در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: از اوایل انقلاب تا کنون به برکت نظام اسلامی بحث های گسترده و مفیدی برای معرفی نقش و تاثیر مساجد در آشنا کردن مردم با فرهنگ، حقایق و معارف قرآن و اهل بیت(ع) صورت گرفته است.

تجلی تعالیم انبیاء، مشروط به داشتن خشیت است

وی با بیان این که در آیات قرآن داریم استفاده از تعالیم انبیای الهی مشروط به خشیت الهی است، تصریح کرد: تا خشیت الهی در دل نباشد، نمی توان تعالیم انبیای الهی را متجلی کرد، فقط کسانی می توانند مساجد را آباد کنند که علاوه بر نماز و زکات، در دل خشیت داشته باشند.

آیت الله مصباح یزدی تاکید کرد: مبلغان دین نباید از هیچ کسی جز خدا بترسند، کسانی که می خواهند در امر تبلیغ موفق باشند باید خشیت داشته باشند و خود را برای موانع و مشکلاتی که بر سرراه تبلیغ قرار دارد آماده کنند.

وی خاطرنشان کرد: انسان باید آرام آرام از هوس ها بگذرد تا بتواند قدرت احیای امر خدا را پیدا کند و در مسیر حق گام بردارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که امروز برخی از رو شمشیر بسته اند و به صراحت می گویند با اسلامی بودن نظام ما مشکل دارند، گفت: کسانی که در مسیر تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام قرار می گیرند نباید از هیچ کس غیر از خدا باکی داشته باشند.

علما جانشین و وارث انبیاء هستند

آیت الله مصباح یزدی با بیان این که علما جانشین و وارث انبیاء هستند، عنوان کرد: تنها کسی که از او شنیدم که گفت من از هیچ کسی غیر از خدا نترسیدم حضرت امام خمینی(ره) بودند، حتی وقتی ایشان را دستگیر کردند، راننده و افسر مامور دستگیری رژیم شاه می ترسیدند و حضرت امام راحل به آن ها دلداری می دادند.

وی بیان داشت: ما شاید نتوانیم مانند اولیاء الله و حضرت امام خمینی(ره) شویم، اما باید سعی کنیم به آن ها شباهت پیدا کنیم و اگر به آیات قرآن و وعده خدا ایمان پیدا کنیم دیگر نگران مسایل معیشتی و دنیایی نیستیم و از بی محلی دیگران و قطع شدن حقوق و حتی شکنجه در راه ایمان نمی ترسیم.

باید ترس از غیر خدا را از دل بیرون کرد

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر ما باور داریم در راه امام حسین (ع) و اهل بیت(ع) قدم بر می داریم، باید سعی کنیم ترس از غیر از خدا را از دلمان بیرون کنیم.

وی با اشاره به این که نهضت اسلام نمونه های بی نظیری در عالم دارد که باید از آن ها الگو گرفت ابراز داشت: در صدر اسلام کسانی مانند یاسر و سمیه جان خود را زیر شکنجه های دشمن در راه حق فدا کردند و حتی شکایتی نکردند که دل دشمن شاد شود.

به اسم تقیّه و مصلحت خود را از مسیر حق کنار نکشیم

آیت الله مصباح یزدی یادآور شد: برای حرکت در مسیر سعادت باید همواره تمرین کنیم که بتوانیم ترس از اغیار را کنار بگذاریم، خودمان را برای مواجه شدن با مشکلات آماده کنیم و به اسم تقیّه و مصلحت خود را کنار نکشیم، تا به کمک خداوند متعال منصور باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: