دوشنبه 21 ژانویه 13 | 08:52

سپاس خدایی را که قبل از شیعیان، تشیع را به من شناساند

از بحث رو به دوستان تازه شیعه شده ام کردم و گفتم: اگر قبل از شیعه شدن می دانستید چنین مراسماتی در میان قشری از تشیع رواج دارد آیا هیچ گاه فکر تشییع هم به ذهنتان خطور می کرد؟ به زبان عربی جواب داد: «الحمد لله الذي عرفني التشيع قبل الشيعة»


به گزارش تریبون مستضعفین سید روح‌الله رضوی در وبلاگ خود به روایتی در خور تامل از هم صحبتیش با دوستان تازه شیعه شده اش پرداخته و از تاثیر برخی رفتار خرافی و موهن رایج در میان برخی شیعیان بر پیروان سایر مذاهب سخن گفته است.

امشب ـ شب نهم ربیع ـ با دو سه تا از بچه های مدرسه تصمیم به مباحثه گرفتیم و بعد از بحث، صحبت از مراسمات کذایی نهم ربیع در ایران شد. بعضی از بچه ها قبلا اهل تسنن بودند و بعد از تشییع به ایران آمده بودند برای تحصیل دروس حوزوی. چون اولین باری بود که نام مراسمات کذایی نهم ربیع را می شنیدند بشدت متعجب شدند که چطور ممکن است چنین مراسمات خلاف شرع و عقلی در میان جامعه شیعی برگزار شود؛ مراسماتی که عامل ریخته شدن خون شیعیان در اقصا نقاط عالم می شوند.

بعد از بحث رو به دوستان تازه شیعه شده ام کردم و گفتم: اگر قبل از شیعه شدن می دانستید چنین مراسماتی در میان قشری از تشیع رواج دارد آیا هیچ گاه فکر تشییع هم به ذهنتان خطور می کرد؟ به زبان عربی جواب داد:

«الحمد لله الذي عرفني التشيع قبل الشيعة»

سپاس خدایی را که قبل از شیعیان، تشیع را به من شناساند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: