دوشنبه 21 ژانویه 13 | 20:09
سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری

از بیان جزییات پرونده مهدی هاشمی معذورم

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه پرونده مهدی هاشمی امنیتی و مالی است، خاطرنشان کرد: از بیان جزییات این پرونده معذورم، این پرونده در دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود و اتهاماتی که جرایم سنگین یا خفیف در آن دارد در دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به جرایم سنگین را دارند با توجه به نظر و تشخیص قاضی رسیدگی می‌شود.


حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در بخشی از سخنان خود در مورد صدور کیفرخواست پرونده مهدی هاشمی گفت: در مواردی هنوز حکم قطعی صادر نشده است و اگر هر کسی در مورد جزییات آن صحبت نکند، بهتر است؛ اگر توضیحات خلاف قانون باشد یک التهاب و پرونده دیگری به دستگاه قضایی اضافه می‌شود، ما معتقدیم مواردی که در مظان اتهام است و حکم قطعی ندارد باید از طریق اطلاع‌رسانی از ناحیه قوه قضاییه اقدام شود.

وی ادامه داد: کیفرخواست این پرونده صادر شده اما هنوز تعیین وقت دادگاه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه پرونده مهدی هاشمی امنیتی و مالی است، خاطرنشان کرد: از بیان جزییات این پرونده معذورم، این پرونده در دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود و اتهاماتی که جرایم سنگین یا خفیف در آن دارد در دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به جرایم سنگین را دارند با توجه به نظر و تشخیص قاضی رسیدگی می‌شود.

حجت‌الاسلام اژه‌ای اظهار کرد: در مواردی از پرونده‌ها که هم به دادگاه عمومی و هم به دادگاه انقلاب مربوط است قضاتی در دادگاه انقلاب می‌تواند پرونده دادسرای عمومی را نیز رسیدگی کند، برخی دادگاه‌ها صلاحیت رسیدگی به هر نوع از اتهامات را دارند، این پرونده در حال حاضر در دادسرای انقلاب مطرح است و طی مراحل بعدی آن در دادگاه بستگی به نظر قاضی پرونده دارد.

دادستان کل کشور در مورد فوت داریوش سررشته‌دار بعد از بازپرسی پلیس آمریکا اظهار کرد: وزارت امور خارجه به شدت دنبال این موضوع است و حتما سیستم قضایی و مسئولان سیاسی آن کشور باید پاسخگوی اقدام خود و فوت این فرد 70 ساله باشند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: