سه‌شنبه 22 ژانویه 13 | 14:04

مرتضوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

در حالی که روز گذشته از صدور حکم سرپرستی سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی خبر داده شده بود امروز این خبر تائید شد و وی از این پس با حکم معاون اول رئیس جمهور به عنوان سرپرست عهده دار مسئولیت این سازمان است.


ماجرای سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی با اعلام حکم سرپرستی وی به پایان رسید و وی از این پس با عنوان سرپرست ماندگار شد.

طبق ماده 113 قانون خدمات کشوری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می تواند تا 6 ماه حکم سرپرستی برای سازمان تعیین کند.

در جلسه روز دوشنبه 25 دیماه هئیت عمومی دیوان عدالت کشور، این دیوان مصوبه هئیت وزیران در خصوص تغییر صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی را مغایر قانون تشخیص داد و حکم وزیر برای مدیرعاملی سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی لغو شد.

این حکم دو روز بعد به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد و روز 30 دی نیز در روزنامه رسمی به چاپ رسید. به گفته رئیس دیوان عدالت اداری این رای قطعی است و باید اجرایی شود.

در واکنش به این این حکم، شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که مطیع قانون هستیم و حدود یک هفته بعد از ابلاغ، حکم عزل مرتضوی از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی صادر شد اما این بار هم با تعیین حکم سرپرستی ، مرتضوی مجددا در راس سازمان تامین اجتماعی به فعالیت خود ادامه می دهد.

همچنین روز گذشته نیزمحسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد خصوص آخرین وضعیت سعید مرتضوی عنوان کرد که وقتی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص سئوال شد اعلام کردند بر اساس قانون عمل می کنند که امیدواریم همانگونه باشد اما اگر اقدامی خلاف قانون انجام شود موضوع مجرای خاص خودش را طی خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: