چهارشنبه 23 ژانویه 13 | 12:32

الهام: دولت حس می‌کند به مردم فشار آمده

سخنگوی دولت گفت: در شرایطی که بانک مرکزی در خاکریز اول جنگ اقتصادی قرار دارد هجمه به این نهاد توجیهی ندارد.


غلامحسین الهام ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره جلسات مشترک دولت و مجلس گفت: دولت و مجلس حس می‌کنند که در شرایط حساس فعلی به مردم فشار آمده باید کمکی به مردم انجام شود که ان‌شاءالله این کار انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسات مشترک میان دولت و مجلس افزود: بیشتر مباحث بر سر به نتیجه رسیدن مسئله هدفمندی یارانه‌هاست به طوری که تلاش دولت و مجلس بر تفاهم بوده است و امیدواریم این جلسات به جمع‌بندی نهایی برسد.

الهام با بیان اینکه هیچ عدد و رقمی در این جلسات تعیین نشده و اعداد مطرح شده همگی غیرکارشناسی است گفت: تلاش می‌شود که در این زمینه به جمع‌بندی و نتیجه‌ برسیم.

وی موضوع بودجه را نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسات خواند و تصریح کرد: البته این بحث‌ها هنوز قطعی نیست و موضوعاتی که در بیرون گفته می‌شود پایه‌ای اساسی نداشته و اظهار نظر شخصی افراد است؛ دولت وقتی به نتیجه برسد مسائل را اعلام می‌کند.

وی همچنین درباره سوالی مبنی براینکه گفته می‌شود قرار است در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به دهک‌های پایین جامعه مبلغی کمک شود تصریح کرد: تا زمانی که بحث هدفمندی و اجرای فاز دوم به جمع‌بندی نهای نرسیده هیچ کدام از اعداد اعلام شده صحیح نیست.

سخنگوی دولت در باره احتمال برگزاری نشست 1+5 و ایران به میزبانی مصر گفت: این بحث در دولت و وزارت امور خارجه در حال بررسی بوده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم.

الهام در ادامه با گله از برخی رسانه‌ها و نهادها عنوان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی که بانک مرکزی در خاکریز اول آن قرار دارد هجمه‌های غیرقانونی به بانک مرکزی توجیهی ندارد.

وی با بیان اینکه اقدام بانک مرکزی نسبت به برداشت مابه‌التفاوت ارز در راستای مطالبات مردم بوده است، تصریح کرد: بالاخره باید مشخص شود ارزی که به بانک‌ها واگذار شده در کجا هزینه و چه میزان آن در بازار آزاد فروخته شده است.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به اقدام دیوان محاسبات در اعلام حکم انفصال از خدمت بهمنی از جهت قانونی اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله جای سوال دارد که یک نهاد وابسته به قوه مقننه چگونه می‌تواند یک مقام ارشد اجرای را از خدمت برکنار کند در حالی که بازی کردن با حثیت افراد هیچ توجیهی ندارد.

 1. منصور قاسمی
  23 ژانویه 2013

  “دولت و مجلس حس می‌کنند که در شرایط حساس فعلی به مردم فشار آمده”
  اما مردم هم حس میکنند هم مشاهده

 2. من
  25 ژانویه 2013

  تازه حس کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا خسته نباشن!!!!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: