شنبه 26 ژانویه 13 | 16:13

طلا مشمول دریافت ارز مبادله‌ای نیست

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور خبر داد: براساس قانون پولی و بانکی کشور وقانون عملیات بانکداری بدون ربا کنترل و مدیریت بازار طلا از اختیارات بانک مرکزی بوده است.


صمد کریمی،سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور، در خصوص مطالبی که در بعضی از رسانه‌ها مبنی بر تامین ارز طلا وفلزات گرانبها به نرخ مبادله‌ای صورت می‌گیرد گفت: این موضوع درست نیست و واردات طلا کماکان با ارز متقاضی (ارز شبکه صرافی‌های مجاز) صورت گرفته است.

وی افزود: به طوری که طلا مشمول دریافت ارز مبادله‌ای نیست و این امر در راستای سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی و باهدف حظ ثبات در بازار طلای کشور صورت می گیرد.

این در حالی است که امروز صحبت‌های ضد و نقیضی از سوی مسوولان در راستای تامین ارز طلا به نرخ مبادله‌ای منتشر شد، معاون کل سازمان توسعه تجارت به ایسنا گفت:از این پس کالاهایی مانند فلزات گرانبها (طلا و نقره) با ارز مبادله‌ای وارد خواهند شد.

کیومرث کرمانشاهی، با بیان این‌که واردات فلزات گرانبها از جمله طلا با ارز مبادله‌ای می‌تواند باعث ایجاد پشتوانه مالی شود و اقدام مثبتی است، افزود: خروج طلا هم چنان منوط به دریافت تاییدیه از بانک مرکزی است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: