پنج‌شنبه 26 آگوست 10 | 10:34

ابلاغيه به معاونت سينمايي براي رعايت پوشش مناسب اسلامي در فيلم‌ها

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي انجام شده از سوي دستگاه‌هاي دولتي در زمينه عفاف و حجاب گفت:با ابلاغ به معاونت‌هاي مختلف بنابراين شده كه پوشش مناسب و توجه به عفاف و حجاب در فيلم‌هاي سينمايي از اين پس رعايت شود.


محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، در بازديد از اين بخش با قدرداني از فعاليت دستگاه‌هاي دولتي و استانداري‌ها گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بر رعايت عفاف و حجاب در بخش‌هاي مختلف خود تاكيد دارد و با ابلاغ به معاونت‌هاي مختلف بنابراين شده است كه پوشش مناسب و توجه به عفاف و حجاب در فيلم‌هاي سينمايي از اين پس رعايت شود.
وي افزود: ارائه الگوهاي مناسب پوشش در نشريات، تئاتر و سينما از ديگر فعاليت‌هاي اين وزارت‌خانه در جهت ترويج عفاف و حجاب و الگو دهي به جامعه است.

حسيني هم‌فكري و همكاري نهادهاي مختلف را براي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب لازم دانست و گفت :براي ترويج يك فرهنگ تمامي دستگاه‌ها بايد در كنار هم عمل كنند و در همين راستا وزارت فرهنك و ارشاد اسلامي كليه نهادهاي مرتبط با خود را ملزم به رعايت ضوابط عفاف و حجاب كرده و همچنين هفته‌اي دو مرتبه با شوراي عالي فرهنگ عمومي جلسه‌اي بر همين اساس تشكيل مي‌دهد و با استان‌ها نيز در اين خصوص به بحث و گفت‌وگو مي‌پردازد.

وي با اشاره به اينكه همه دستگاه‌ها بايد در ترويج اين فرهنگ مشاركت داشته باشند، تصريح كرد: ترويج فرهنگ عفاف و حجاب داراي ابعاد مختلف اعتقادي، اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و بازرگاني است در همين خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با وزارت بازرگاني جلساتي با هدف ارائه پوشاك مناسب و داير كردن نمايشگاه در اين زمينه داشته است. همچنين اين وزارت‌خانه براي مقابله با هجوم فرهنگ بيگانه از سوي رسانه‌هاي غربي و شبكه‌هاي ماهواره‌اي عزم عمومي داشته و تاكنون نيز اقدامات خوبي انجام داده است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص اقدامات ديگر وزارت ارشاد اسلامي در زمينه فرهنگ عفاف و حجاب گفت: براي مقابله با هجوم فرهنگ بيگانه و ترويج فرهنگ عفاف و حجاب با وزارت آموزش و پرورش جلساتي داشته‌ايم تا از اين طريق بتوانيم با نسل جوان و نوجوان ارتباط برقرار كرده و براي آنها برنامه‌ريزي كنيم.

وي برگزاري نمايشگاه ترويج فرهنگ عفاف و حجاب را گامي موثر در تبيين اين فرهنگ در جامعه عنوان كرد و گفت: اين نمايشگاه مي‌تواند فرهنگ عفاف و حجاب را به نوعي در جامعه نهادينه كند و بهتر است زمان آن طولاني‌تر باشد.
حسيني در پايان از برگزاري نمايشگاه ترويج عفاف و حجاب در سراسر كشور در طول سال جاري خبر داد و گفت: اين نمايشگاه نبايد تنها به حضور در نمايشگاه قرآن اكتفا كند و به زودي نمايشگاه‌هاي فرهنگ عفاف و حجاب در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.