یکشنبه 27 ژانویه 13 | 19:15

اسلام ستیزی غربی‌ها غیرقابل انکار است

کشورهای غربی و پیروان نظام سرمایه داری به جای دعوت به همگرایی، بر طبل تنازع و تفرقه می کوبند و زمینه را برای حضور دشمنان اسلام در منطقه فراهم می کنند.


سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی«سیدمحمد حسینی» عصر یکشنبه در بیست وششمین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، با بیان اینکه رسالت پیامبر(ص) جهانی است، افزود: آن حضرت همواره مسلمانان را به همبستگی و همگرایی دعوت، و از ایجاد تفرقه و دودستگی پرهیز می کردند.

وی گفت: کشورهای غربی و پیروان نظام سرمایه داری به جای دعوت به همگرایی، بر طبل تنازع و تفرقه می کوبند و زمینه را برای حضور دشمنان اسلام در منطقه فراهم می کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه طی دوران معاصر شخصیت های متعددی از جمله سیدجمال الدین اسدآبادی، شیخ محمد عبدو و آیت الله بروجردی ندای تقریب و اتحاد بلاد اسلامی را سر داده اند، افزود: در دهه های اخیر نیز امام خمینی(ره) منادی وحدت در میان کشورهای اسلامی بودند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب پرچمدار وحدت میان مسلمانان هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، قرآن سوزی و حرمت شکنی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام را نمونه ای از اسلام ستیزی و اسلام هراسی کشورهای غربی خواند و گفت: نظام سرمایه داری غرب برای نیل به اهداف خود از ابزارهای نوین ارتباطی مانند رسانه، هنر، فیلم و سینما بهره می برد تا کینه و عداوت خود را نسبت به اسلام و مسلمانان نشان دهد.

بنابر گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حسینی تصریح کرد، از روزی که اسلام رشد، پویایی و بالندگی خود را نشان و جهان را تحت تاثیر خود قرار داد، دشمنی ها با این دین مبین آغاز شد.

عضو کابینه دولت دهم یادآور شد: اگر نظام سرمایه داری در گذشته مارکسیست و بلوک شرق را در مقابل خود می دید، امروز اسلام را هدف قرار داده است.

حسینی ادامه داد: در جهان اسلام، اکنون عده ای سطحی نگر با انجام برخی اقدامات افراطی و خشونت آمیز، چهره ناشایستی از اسلام ارائه کرده اند و بیشترین بهانه را به دست غرب و صهیونیست ها داده تا آنها را علیه اسلام وارد عمل کنند.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی تمامی تبلیغات خود را برضد اسلام و مسلمانان ساماندهی کرده اند و کاری به ادیان دیگر ندارند، افزود: ادیان مختلفی مانند بودایی و هندو در جهان وجود دارد اما به خاطر آنکه این ادیان مانند دین مبین اسلام نگاه های سیاسی و اجتماعی ندارند نظام سرمایه داری غرب نیز کاری با آنها ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده و متنوعی را بمنظور تبیین ابعاد مختلف اسلام با بهره گیری ابزار روز مانند سینما، فیلم انجام داده است تا ضمن ارائه چهره حقیقی و درست از اسلام، به شبهات و سوالات نیز پاسخ دهد.

وی گفت: البته فقط پاسخگویی به سوالات کافی نیست، بلکه باید مبانی نظام سرمایه داری غرب نیز به چالش کشیده شود.

بیست وششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی امروز(یکشنبه) با حضور 300 تن از شخصیت های برجسته علمی، سیاسی و فرهنگی جهان اسلام آغاز شد و فردا(دوشنبه) پایان می یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: