چهارشنبه 30 ژانویه 13 | 11:20

این تراژدی پایانی ندارد

متاسفم که بايد همان چيزهاي قديمي را تکرار کنم . کشور در مقال چشمان همه در حال از بين رفتن است… اين تراژدي پاياني ندارد.


نماينده ويژه سازمان ملل و اتحاديه عرب در سوريه مي گويد، بحران سوريه هيچ پاياني ندارد و« سطح بي سابقه‌اي از وحشت» اين کشور را فراگرفته است.

اخضر ابراهيمي اين اظهارات در گزارشي به شوراي امنيت سازمان ملل درباره سوريه که نزديک به دو سال است با خشونت شورشيان مورد حمايت خارجيان روبروست، بيان کرد.

اخضر ابراهميمي گفت: « متاسفم که بايد همان چيزهاي قديمي را تکرار کنم . کشور در مقال چشمان همه در حال از بين رفتن است… اين تراژدي پاياني ندارد.»

اخضر ابراهيمي خطاب به شوراي امنيت سازمان ملل گفت که وي به شدت از خطر روز افزون سرايت اين بحران به کشورهاي اطراف سوريه نگران است.

اخضر ابراهيمي افزود: « اگر اين بحران به روند رو به افزايش خود ادامه دهد ، احتمالا با پيامدهايي همراه خواهد بود . هجوم پناهجويان به موضوع بحث برانگيز اين کشورها تبديل خواهد شد .»

ابراهيمي يادآورشد،«هيچ يک از همسايه ها از پيامدهاي اين درگيري در امان نخواهد بود . منطقه با خطر سرايت اين بحران روبروست.»

سوريه از مارس ۲۰۱۱ ميلادي صحنه ناآرامي و خشونت است. شمار زيادي از مردم از جمله تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي در اين ناآرامي ها جان خود را از دست داده اند.

دولت سوريه اعلام کرده است که ناآرامي‌ها از خارج از اين کشور سازمان‌دهي مي‌شود و گزارش‌هايي وجود دارد که نشان مي‌دهد شمار زيادي از شورشيان فعال در اين کشور از اتباع کشورهاي خارجي هستند.

چندين سازمان حقوق بشر بين‌المللي، شبه‌نظاميان مورد حمايت خارجي را به ارتکاب جنايت جنگي متهم کرده‌اند.

يک سازمان امداد رسان د ر(۲۵ دي،۱۴ ژانويه) اعلام کرد، درگيري در سوريه ايجاد يک بحران انساني را در منطقه خاورميانه موجب شده است.

کميته نجات بين‌المللي(IRC) در يک گزارش ۲۳ صفحه‌اي که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد که بيش از ۶۰۰ هزار تن از مردم سوريه به خاطر خشونت، از جمله تجاوز گروهي از اين کشور گريخته‌اند.

اين سازمانِ مستقر در نيويورک ميزان تجاوز و خشونت جنسي در مناطق بحران زده‌ي سوريه را «وحشتناک» توصيف کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: