یکشنبه 03 فوریه 13 | 16:07

وقتی رییس‌جمهور اینگونه باشد وای بحال…

در شرایطی که رئیس‌ جمهوری آمریکا خواستار کنترل استفاده از سلاح شده، به تازگی تصاویری از او منتشر شده که او را در حال تمرین تیراندازی نشان می‌دهد.


کاخ سفید عکسی از «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر کرده است که او را در حال تمرین تیراندازی کردن در کمپ دیوید نمایش می‌دهد.

این عکس در شرایطی منتشر شده است که اوباما در نظر دارد فردا، دوشنبه، در شهر «مینیاپولیس» درباره طرح پیشنهادی خود برای اعمال محدودیت و کنترل مالکیت و استفاده از اسلحه در آمریکا صحبت کند.

اوباما در این عکس با شلوار جین و تی‌شرت و با عینک و محافظ گوش دیده می‌شود و در حالی که یک تفنگ در دست دارد، از لوله تفنگ دود بلند شده است.

این عکس در سایت «کلیک فلیکر» منتشر شده و به نظر می‌رسد پاسخی به انتقادات افرادی بوده است که پیش از این می‌گفتند اوباما تاکنون شخصاً تیراندازی نکرده است.

اوباما

بر اساس این گزارش، این عکس پس از آن منتشر شد که هفته نامه «نیوریپابلیک آن ساندی»، مصاحبه‌ای را با اوباما منتشر کرده بود که در آن از او پرسیده شده بود که آیا تابحال تیراندازی کرده است یا خیر.

وی در این مصاحبه گفت: به تازگی باراک اوباما به یک نشریه آمریکایی گفت: «در کمپ‌دیوید، بیشتر وقت‌ها در حال تمرین تیراندازی هستیم.»

در هفته جاری برخی منتقدان اعلام کرده بودند که چرا قبل از این درباره تمرین‌های تیراندازی اوباما صحبتی نشده است، «جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید گفت: به این دلیل که وقتی او به کمپ‌ دیوید می‌رود، می‌خواهد وقتش را با خانواده و دوستانش سپری و استراحت کند. نمی‌رود که عکس بگیرد.»

خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در آمریکا روزانه به کشته شدن ده‌ها فرد بی‌گناه منتهی می‌شود و در یکی از این کشتار مرتبط با سلاح، یک جوان 20 ساله آمریکایی به دبستان «سندی هوک» در شهر «نیوتاون» ایالت «کانتیکت» حمله کرد و 20 کودک 6 تا 7 سال و 6 فرد بزرگسال را کشت.

این حادثه، واکنش‌های بسیار زیادی را به دنبال داشت و «باراک اوباما» طرحی را مطرح کرد که طبق آن محدودیت‌هایی را برای استفاده از سلاح قائل شوند.

لابی سلاح در آمریکا به شدت با این قوانین مخالف است و تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا از تصویب این طرح در کنگره جلوگیری کند و به اندازه‌ای لابی اسلحه در آمریکا قوی است که امکان می‌رود که این طرح در کنگره با مخالفت نمایندگان روبرو شود.

طرفداران آزادی سلاح در آمریکا بر این باورند که داشتن و حمل سلاح یکی از حقوق مهم و اساسی آنها است و هیچ کس حق ندارد این حق را از آنها بگیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: